הטקס. הבוקר
הטקס. הבוקרצילום: דו"צ

תת- אלוף אייל אייזנברג הועלה היום (חמישי) לדרגת אלוף, בטקס חגיגי בלשכת הרמטכ"ל בבסיס "רבין" בתל אביב במעמד שר הביטחון, מר אהוד ברק, השר להגנת העורף, מתן וילנאי וראש המטה הכללי, רב- אלוף בני גנץ, ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי והמשפחות.

האלוף אייל אייזנברג יחליף בימים הקרובים את אלוף יאיר גולן כמפקד פיקוד העורף. אלוף גולן יתמנה בשבועות הקרובים למפקד פיקוד הצפון ויחליף בתפקידו את אלוף גדי אייזנקוט.

מפקד פיקוד העורף היוצא, אלוף יאיר גולן, המסיים בימים אלה שלוש שנים וחצי בתפקיד, אמר כי מדובר בתפקיד מרתק וחשוב וכי יסייע בכל דרך למפקד הפיקוד החדש, שהרי "העורף הוא אנחנו".

מפקד פיקוד העורף הנכנס, אלוף אייל אייזנברג, הודה לשר הביטחון ולרמטכ"ל על האמון שניתן בו ואמר כי הוא מודע לגודל האחריות המוטל עליו, "דווקא בימים בהם המזרח התיכון סוער, טבע המלחמה משתנה וההתשה הפכה ליעד, על–  כן העורף, חוסנו ועמידותו, הוא תנאי מבצעי לעתיד".

ראש המטה הכללי, רב- אלוף בני גנץ, הודה למפקד פיקוד העורף היוצא, אלוף יאיר גולן על היכולות והאנרגיה המבצעית, ארגונית, תורתית ותפיסתית יוצאות הדופן שהביאו לשינויים רבים וחשובים בפיקוד. הרמטכ"ל ציין לטובה את השתתפות הפיקוד במבצעי סיוע בינלאומיים בהאיטי וביפן וכמובן את העשייה מבית.

לאלוף אייזנברג אמר הרמטכ"ל, כי תפקודו כמפקד אוגדה במלחמת לבנון השנייה ובמבצע "עופרת יצוקה", נעשה  באופן מקצועי וראוי להערכה. עוד התייחס לכך כי "בכל לחימה עתידית ייעשה מאמץ להבטיח תוצאה מהירה ולהביא לקיצוץ משך הלחימה מתוך ידיעה כי כושר ההכרעה שלנו תלוי וקשור בכוח העמידה של העורף".

השר להגנת העורף, מתן וילנאי, הודה לאלוף גולן על העשייה החשובה והאינטנסיבית. לאלוף אייזנברג אמר כי הוא מקבל על כתפיו משקל עצום וזרוע גדולה לפיקוד ולעשייה. 

שר הביטחון, אהוד ברק, הודה לאלוף היוצא על העשייה הרבה ועל "דפוס העשייה החד שלו שחתר תמיד לתוצאות קונקרטיות בשטח. התפקיד תובעני, נוגע באזרחים בנקודות עומס ולחץ ועם כל אלו התמודדת והבאת את הפיקוד למקום אחר. פעלתם באחדות המטרה והמשימה, כראוי למבחן העמידה הישראלי". השר איחל הצלחה לאלוף אייל אייזנברג ואמר כי "מפקדים בצבא נבחנים בעיקר בזמן מבחנים  ומיוחדים הם מי שעומדים בהם ויוצאים חזקים ומחזקים. כך היה אייל בכל מבחניו והשאיר את חותם ההישג שלו- בשיטתיות, במבצעיות ובקור הרוח שלו. זה יידרש לו גם בעורף".