ערבים עקרו גפנים בבנימין

עליית מדרגה בתעוזה הערבית ביו"ש. אחרי שאתמול הסתערו ערבים לעבר מאחז "גאון הירדן" היום השחיתו ערבים כרם יהודי.

תגיות: פלסטינים
עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"א

ערבים עקרו גפנים בבנימין-ערוץ 7
ערבים סמוך לבית אל
פלאש 90

עשרות ערבים השחיתו במהלך השבת את הכרם של צביקי סטרוק, ליד אש קודש, עקרו גפנים וגדרות.

לערוץ 7 נמסר כי "המעשה בוצע מול עיניהם של חיילי צה"ל שלא נקפו אצבע. מדובר בכרם חוקי, על אדמות החטיבה להתיישבות, שהוכרז משום מה ביום ששי כשטח צבאי סגור".

ועד מתישבי בנימין קורא לציבור לסייע בהקמת הכרם, "הפעם לא ניתן לשתוק יותר. כולנו נתגיייס כדי לבנות בעלי עין ולסייע לצביקי לשקם את הכרם", אמרו.

ארגון זכויות האדם ביש"ע מסר הערב כי "הפוגרום בכרם באש קודש מחייב שינוי גישה יסודי בכל הנוגע ליחסם של גורמי אכיפת החוק לחקלאים היהודים ביו"ש. השתוללות הערבים מחד, ותגובת החיילים מצד שני, הם שיא חדש של הפקרות והפקרה-מדעת, שצריך לשים לה סוף".

מועצת יש"ע הגיבה בחומרה להשחתת כרמי הגפנים באזור בנימין בשבת ע"י פורעים ערבים, חרף העובדה כי מדובר בשטח חוקי לחלוטין בבעלות יהודית.

"מקרה זה מצטרף למספר רב של פגיעות מצד ערבים ברכוש יהודי, שבניגוד לטענות ארגוני השמאל, עולה פי כמה וכמה על מספר הפגיעות של יהודים ברכוש ערבי. גם התנהגות הצבא באירוע מעוררת סימני שאלה כבדים שיש לבררם".

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אמר הערב "נתניהו נתן אור ירוק למחבלים ואנרכיסטים לפגוע בהתיישבות ביו"ש. לא ניתן להבין איך חיילי צה"ל עומדים מנגד ומאפשרים לבצע פוגרום מבלי לנקוף אצבע".