"ישראל שלי": מחאה חריפה נגד המרצה המסית

תנועת 'ישראל שלי' קוראת לשר החינוך לפטר את המרצה מאוניברסיטת בן גוריון, ולנזוף בהנהלת המוסד על רקע דברים הקשים נגד המתנחלים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"א

"ישראל שלי": מחאה חריפה נגד המרצה המסית-ערוץ 7
שייח ג'ראח
פלאש 90

בעקבות הדיווח אודות המרצה, ד"ר אייל ניר, נקראו 53 אלף חברי 'ישראל שלי' להיכנס לדף הפייסבוק הרשמי של אוניברסיטת בן גוריון, להביע מחאה חריפה נגד דבריו ולדרוש את פיטוריו, אך זמן קצר לאחר מכן הודיע איגור זווגלסקי, מנהל תחום המדינה החברתית באוניברסיטה, כי הוא חוסם את האפשרות להגיב בדף ומציע לחילופין להתלונן במשטרה.

כעבור מספר דקות פורסמה בדף תגובתו הרשמית של דובר האוניברסיטה, לפיה "לאמירתו מעוררת הסלידה והגועל (של המרצה) אין כל קשר למוסד כמו שלדעתו הפוליטית של נהג מונית אין קשר לחברת המוניות בה הוא עובד".

התנהלות שערורייתית זו, הביאה את ראשי תנועת 'ישראל שלי' לקרוא לחברים לפנות בלית ברירה אל שר החינוך גדעון סער, באמצעות דף הפייסבוק שלו, בקריאה לדרוש את פיטוריו של המרצה לאלתר, ובנוסף לטפל בסתימת הפיות החמורה של האוניברסיטה כלפי ציבור שלם המזועזע מהאמירות החצופות של המרצה המסית.

יו"ר ישראל שלי, איילת שקד, אומרת "כשהמרצה ד"ר ירוחם לויט התבטא באופן פוגע נגד הקהילה ההומו-לסבית, הוא פוטר מאוניברסיטת בן גוריון, אך כשמרצה שמאלני באותו המוסד מסית לרצח אנשי ימין - האוניברסיטה מסירה את אחריותה על התבטאות המרצה. יום ירושלים הוא יום חג לעם ישראל כולו, והמענה לקריאתו של אותו מרצה חייב להיות חריף ומרתיע. זו ההזדמנות לשמור על הערך החשוב כל כך של חופש הביטוי מפני מי שניצל אותו ברשעות להסתה לרצח יהודים".

באשר להחלטת האוניברסיטה שלא לאפשר לגולשי הפייסבוק להגיב בנושא בדף הרשמי של המוסד אומרת שקד כי "לא מדובר בפעם הראשונה בה מוסדות אקדמיים בישראל פורשים את כנפי 'חופש הביטוי' על התבטאויות קשות של מרצים נגד המדינה. אין זו אלא צביעות שדווקא אוניברסיטת בן גוריון סותמת כל כך בקלות את הפה למי שמבקש למחות על העניין באופן הכי דמוקרטי שקיים".