רותם: ריבלין לא הבין החוק לו הוא מתנגד

ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) תקף את הדברים שאמר היום יו"ר הכנסת בגנות החוק המעניק עדיפות בקבלה לעבודה במגזר הציבורי ליוצאי צבא.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"א

רותם: ריבלין לא הבין החוק לו הוא מתנגד-ערוץ 7
להפסיק המו"מ. רותם
פלאש 90

ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) תקף את הדברים שאמר היום יו"ר הכנסת בגנות החוק המעניק עדיפות בקבלה לעבודה במגזר הציבורי ליוצאי צבא.

"יש לי הרושם שיו"ר הכנסת לא קרא את החוק, או שהוא קרא אבל לא מבין אותו. לדעתנו לא מספיק תמלוגים וכסף, חובה עלינו כאשר מגיעים שני מועמדים שווים למשרה בשירות הציבורי להעדיף את זה שתרם למדינה".

עוד הוסיף ח"כ רותם כי בניגוד לדבריו של יו"ר הכנסת, המחוקק מעולם לא פטר חרדים וערבים משירות צבאי.

יושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, נשא דברים הבוקר (שלישי) בפתח יום העיון המיוחד של  ועדת החקירה הפרלמנטארית בנושא קליטת עובדים ערבים בשירות הציבורי. 

ריבלין הביע את התנגדותו להצעת החוק להעדפת יוצאי שירות לאומי וצבאי, ואמר, "הצעת חוק עומדת לכאורה בסתירה לחובת הייצוג ההולם. השירות הצבאי הוא זכות, התגמול על השירות הצבאי היה בעיני היכולת והזכות לשרת את המדינה. אני תומך חד משמעית בצורך לתגמל את יוצאי הצבא והשירות הלאומי, מכל המגזרים. אך השירות הציבורי אינו הזירה למתן גמולים ולהעדפת יוצאי צבא".

יו"ר הכנסת הוסיף כי "יש לתגמל את בוגרי השירות הצבאי והלאומי בדיור, במלגות, בלימודים, במענקים, אך אין ליצור הטבות שיפגעו באוכלוסיות אחרות ובתפקידו המיוחד של השירות הציבורי. אסור להפוך את השירות הציבורי לגמול ציבורי, ממנגנון של מתן שירות לאזרחי ישראל למערכת של מתן גמול, ולא משנה למי. מי שהופך את השירות הציבורי לקרדום לחפור בו, לזירת התגוששות או לכלי ניגוח פוליטי, פוגע בו ומערער אותו, ואסור שכך יהיה. עלינו לשמור על קדושת השירות הציבורי, כמשקף בהרכבו את כלל הקבוצות המרכיבות את החברה הישראלית, גם את אלו שהמדינה פטרה אותם באופן רשמי וממוסד משירות צבאי".