גפני וכותרות העיתונים
גפני וכותרות העיתונים צילום: דוברות

בנאום במליאת הכנסת תקף יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) את חברי הכנסת והתקשורת על שתיקתם הרועמת בנושא אי בניית חדר המיון בבית החולים "ברזילי" למרות שלמעלה משנה חלפה מאז פינוי הקברים.   הרב גפני אמר בנאומו כי "לפני למעלה משנה רעשה הארץ שמצאו קברים במתחם בית החולים ברזילי באשקלון וכתוצאה מכך לא בנו חדר מיון ממוגן למרות שמדובר על ביה"ח הנמצא בחזית הדרומית סמוך לרצועת עזה בו נופלים טילים, קאסמים וגראדים. כולם זעמו שהחרדים לא נותנים לבנות".

בנאומו אמר גפני, כי "אמרו בכל מקום שלחרדים לא אכפת מפיקוח נפש. התכנסה הוועדה לביקורת המדינה עם התקפה כנגד הציבור החרדי. צעקתי בגרון ניחר גם בוועדה וגם בתקשורת שלא בונים באשקלון בית חולים לא בגלל הקברים המצויים שם, אלא כי משרד האוצר לא נותן לבנות זאת". 

גפני הוסיף, כי "יש לי רשימה ארוכה של כתבות שפורסמו ככותרת ראשיות שהמתים חשובים לחרדים יותר מהחיים. סגן שר הבריאות הרב ליצמן הגיש תכנית לבנות את בית החולים באותו מקום לא על הקברים, התכנית נדחתה וליצמן הותקף. זהו שר הבריאות הראשון שמנער את המערכת הזאת, שרים חילונים קודמים לא עשו דבר למען ביה"ח ודווקא אצלו הייתה התקפה פרועה נגד החרדים שהמתים ניצחו את השכל הישר, ובתוך ימים פינו את הקברים".

גפני אמר עוד, כי "חיכיתי לראות למחרת הפינוי של הקברים, טרקטורים שיתחילו לבנות, הרי מדובר בפיקוח נפש,  איפה חברי הכנסת שזעקו אז? איפה ח"כ זבולון אורלב? רחל אדטו? יואל חסון? כולם זעקו פיקוח נפש, שנה ושלושה חודשים חלפו ואף גרגיר של בית חולים לא נבנה. מה קרה, אין יותר את החזית הדרומית? הסכנות לא פחתו אלא גברו. היה ברור שאף אחד לא מתכוון לבנות את ביה"ח.  מתברר שוב כי כל היוזמה והמרץ שיש לחילונים ולדתיים הלאומיים הוא לא פיקוח נפש אלא הרצון לתקוף את החרדים. יותר משנה אין מילה וחצי מילה על כך בתקשורת". 

גפני סיים ואמר בציניות, "אני חושב שאם אנחנו רוצים שבית החולים ייבנה, החרדים צריכים לשתול קבר פיקטיבי ולומר שאסור לפנות אותו. אין דרך אחרת שכולם יתעוררו אם לא מדובר בנושא חרדי. יש גם גבול לצביעות.  איפה הפיקוח נפש עליו כולם זעקו? הצביעות והשקר שלהם זועק לשמים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו