אולמרט: מעולם לא קיבלתי כסף מזומן מטלנסקי

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, סיים היום את עדותו הראשית בפרשת ראשונטורס והחל את עדותו הראשית בפרשת "מעטפות הכסף".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ד בסיון תשע"א

אולמרט בבית המשפט עם פרקליטו. הבוקר
אולמרט בבית המשפט עם פרקליטו. הבוקר
פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, סיים היום את עדותו הראשית בפרשת ראשונטורס, אשר נמשכה כמעט 7 ימים, וענה לשאלה שהטרידה גם את השופטים, האם ניסה להעביר את האחריות ממנו למתאמת הנסיעות במשרדו, רייצ'ל רז-ריסבי.

"אני לא מחפש דרך לזנק על מציאה ולהטיל אשמה כלשהי, לא על רייצ'ל ולא על כל אדם אחר, כולל שולה. הוצגו לי פרטים וניסיתי לחפש את ההיגיון", טען אולמרט בפני השופטים.

לאחר מכן החל את עדותו בפרשת "מעטפות הכסף" הידועה גם בשם "פרשת טלנסקי", וניסה להעמיד באור הנכון לדעתו את הקשר אשר נרקם ביניהם.

אולמרט סיפר כי הכיר את טלנסקי ב-93', אז התמודד על ראשות העיר ירושלים. "הציגו לי את טלנסקי שהיה אז סגן נשיא הידידים האמריקאים של שערי צדק. הוא כנראה היה יעיל ומצליח בתפקיד. טלנסקי הוצג לי יותר כגייס מאשר כתורם. רוב הכספים שהעביר היו כספים שגייס".

אולמרט ציין, כי לא קיבל מעולם כסף מטלנסקי במזומן, "הוא תרם לי בבחירות ב-93' ו-98' בצ'ק וקיבל קבלה. גם במה שהוא תרם באופן אישי בהזדמנויות נוספות, בין מערכות בחירות, לא היו כספים במזומן. הוא אומר דברים שהם פנטזיות ועורבא פרח".

אולמרט הודה כי קיבל תרומה בסף 40 אלף דולר מטלנסקי כסיוע למימון ההגנה במשפטו בפרשת החשבוניות הפיקטיביות, ואף לא הכחיש קשר חברי מסויים שנרקם ביניהם, "כמו שקורה בין בני אדם, נוצר גם איזשהו קשר אישי. הייתי אסיר תודה לו, יש בו גם חן, קומוניקטיבי, הוא איש של אנשים, יודע לפנות, לדבר, ללטף, להביע הערכה, הייתה איזו כימיה מסוימת".