מרוצה. השר שמחון
מרוצה. השר שמחון

בהמשך להנחיית ראש הממשלה הורה היום (שני) שר התמ"ת, שלום שמחון, על הקמת צוות שיבחן את המשמעויות של עליית מחירי מוצרי החלב במשק, על כלל ההיבטים ובכלל זה סוגיית הייבוא, הפיקוח על המחירים, התחרות, הריכוזיות ופערי התיווך.

שר התמ"ת זימן את שרת החקלאות לצוות שבראשותו יחד עם אנשי המקצוע ממשרדי התמ"ת, החקלאות והאוצר. הצוות יכלול גם נציגות מטעם התעשיינים.

בכוונת שר התמ"ת להיפגש עם ראשי התעשיינים והמחלבות על מנת לבדוק את המשמעויות וההשלכות כתוצאה מאירועי הימים האחרונים, "חובתנו לשמור על החקלאות ועל התעשייה במדינת ישראל. אלה ערכים ציוניים ומגזרים חיוניים למשק הישראלי.

יחד עם זאת חובתנו לאפשר לתושבי ישראל, הן למעמד הביניים והן למגזרים החלשים בחברה, להצליח לחיות בכבוד ובנוחות ממשכורת. אין סיבה שבישראל משפחה עובדת שמתנהלת בצניעות ובחסכנות לא תגמור את החודש. אין סיבה שילדים במדינת ישראל יראו במוצרי חלב מותרות".

"לא נסכים לכך שהרצון לשמור על החקלאות והתעשייה הישראלית ימנע תחרות חופשית בין יצרני המזון ורשתות המזון. לא נסכים לכך שהרצון לשמור על התעשייה והחקלאות הישראלית יתורגמו לרווחים לא הוגנים על חשבונו של הציבור בישראל".

עוד הוסיף שמחון, "הקוטג' הוא דוגמא. הוא סימפטום. אבל צריך להתחיל והגיעה העת לאיזון מחודש במדינת ישראל באופן שנותן לאזרח הישראלי ולמשפחה הישראלית הממוצעת את המשקל שמגיע לה".

"משרד התמ"ת כמי שאמון על צמיחה כלכלית במדינת ישראל ועל עידוד התעשייה הישראלית, מצד אחד, וכמי שאחראי להבטיח שהצמיחה הכלכלית תגיע לכל שכבות האוכלוסייה מאידך, יוביל את הצוות המקצועי וישמע את נציגי התעשיינים, המחלבות ויתר הנוגעים בדבר. המסקנות יוגשו באופן מיידי"