הביקור באשקלון
הביקור באשקלון צילום: מועצת יש"ע וקרן קהילות

מועצת יש"ע התארחה אתמול (ב') בגרעינים התורניים בבאר-שבע, באופקים ובאשקלון, כחלק ממהלך שנועד לחבר הדדית בין ההתיישבות ביו"ש לבין הגרעינים התורניים של הקרן להתחדשות קהילות בישראל מהדרום ועד לצפון – מהלך שהחל לפני ארבעה חודשים בביקור ביו"ש של 35 ראשי גרעינים תורניים, ונמשך במסגרת מפגשי עבודה בין המועצה למנהלי הגרעינים של 'קרן קהילות'.

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, המנכ"ל נפתלי בנט, הסמנכ"לים מתניה שפירא ויגאל דילמוני, דובר המועצה רוני ארזי, מנהל הפרויקטים שיראל בלייכר ומנהלת סיורי ההסברה הילה לוקסנבורג פגשו ב"בית מוריה" בבאר שבע את הנהלת הגרעין, בראשות הרב שמעון כהן, ושמעו בין היתר על הצמא הגדול של מנהלי מוסדות החינוך בעיר לחיבור עם הערכים עמם מזוהה הגרעין.

באופקים ביקרו אנשי יש"ע באתר בנייה, בו עתידות לקום 70 יח"ד עבור חברי הגרעין התורני המקומי ושוחחו עם מנהל הגרעין ירון בונפלד, עם הרב מנחם נויברג ועם מנכ"ל הקרן לפיתוח אופקים משה אוחיון. אנשי המועצה נפגשו גם עם צביקה גרינולד, ראש הוועדה הקרואה באופקים (ראש העירייה בפועל), שהחמיא לתושבי יש"ע ואמר: "אני איש שמאל, אך מאמין שאתם הגורם הכמעט יחידי בארץ שמחנך לערכים, שיכולים לשנות את הטרנד מאינדיבידואליזם לערכים של ציונות ויהדות. יש לכם הרבה מה ללמד, לתרום ולסייע לגיבוש המערכת הערכית במדינה ואשמח מאוד אם ההתיישבות תהיה מעורבת בעשייה באופקים". דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע, השיב לצביקה: "עם אנשים כמוך ניתן לנהל דיאלוג על בסיס ערכי משותף. אתה תורם למדינה בעשייה ערכית באופקים, ואנחנו באותו צד, באותו אוהל ציוני".

בישיבת ההסדר באשקלון נפגשו נציגי יש"ע והגרעינים של 'קרן קהילות' לדיון ערכי מסכם, בהשתתפות הרב אלישע וישליצקי, הרב עזריאל אריאל, ראש הגרעין באשקלון הרב אופיר כהן ומנהלו אליהו ראובן, מנכ"ל 'קרן קהילות' שי תובל, מנהל "משקפת" בני כהן ומנכ"ל עיריית אשקלון אברהם בן דוד.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אמר בדיון כי הוא יוצא מהסיור "צנוע יותר": "כשאנחנו יודעים שכל בוקר מעדכנים את נשיא ארה"ב על כל קרוואן שזז אצלנו בשטח, זה מרגיל אותנו לחשוב שאנחנו ביש"ע 'קרביים' ומצילים את העולם וכל השאר 'ג'ובניקים', אבל האמת היא שאנחנו לא החלוצים היחידים ויש לנו הרבה מה ללמוד מהעשייה הנפלאה כאן. כולנו כאן לאותה המטרה".

הרב אלישע וישליצקי אמר כי "מדינת ישראל נמצאת בפרשת דרכים. הצימאון גדול, אך הסדקים גדולים גם הם, ולכן על כולנו לשנות את התפיסה לאחריות לאומית, שמסוגלת להפיל את המחיצות ותמשוך אל העגלה גם את מי שלא בהכרח מזוהה עם יש"ע או עם הגרעינים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו