"ברקת רוצה להפוך את ירושלים לגואה"

עיריית י-ם העבירה את מסיבת החוף המלאכותי משכונת ממילא למלחה. הרב הולצברג: "ראש העיר לא מבין שהתיירים מחפשים את הקדושה".

בני טוקר , י"ט בסיון תשע"א

"ברקת רוצה להפוך את ירושלים לגואה"-ערוץ 7
מרכז ירושלים - לא לחרדים?
ש. כהן. ערוץ 7

עיריית ירושלים העבירה את מסיבת החוף שהייתה אמורה להיות מול חומות העיר העתיקה לשכונת מלחה בבירה. במסיבת החוף תכננה העירייה לבנות חוף ים מלאכותי, עם שמונים טון חול ים וליצור לראשונה חוף ים בירושלים. במסגרת האירוע אמורה העירייה לקיים מסיבת אוזניות כפי שיש בחופי גואה בהודו, כאשר שמאות צעירים ירקדו, יצעקו וישירו ומסביב תהיה דממה.

החרדים בירושלים לא שותקים וקוראים לראש העיר לבטל את האירוע שאמור להתקיים בדיוק בשלושת השבועות. הרב אפריים הולצברג מבאי ביתו של הרב אלישיב מיצר על כך שראש העיר לא מבין מה התיירים מחפשים בירושלים, "ברקת מבין בתיירות כמו שאני מבין בכימיה. הוא לא מבין שכל התיירים מגיעים לכאן כדי לראות את הקודש. להונללו מגיעים בגלל החופים. לצרפת בגלל מגדל אייפל, להולנד מגיעים לתעלות, אבל לירושלים מגיעים כדי לראות את עיר הקודש ובמקום זה הוא מביא לכאן שמונים טון חול ורוצה להקים חוף ים".

הרב הולצברג קורא לראש העיר להתעשת על עצמו, "ברקת רוצה להפוך את ירושלים לגואה, להכניס לכאן סמים. הצעירים ישתוללו עד אבדן חושים במסיבה הזאת. במקום להכניס קדושה לערים אחרות הם מביאים את הטומאה לירושלים. ראש העיר מביא עלינו את מידת הדין, יום אחד מצעד תועבה, יום אחר מסיבת חוף, מה עוד מצפה לנו".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "מסיבת החוף במסגרת ליין מסיבות הרחוב לצעירים של עיריית ירושלים תתקיים כרגיל בתאריך 29.7.11, אך בשל רגישות לשלושת השבועות, היא תתקיים במלחה במקום בממילא".