יום פתוח בפייסבוק? לייק!

במכללת הרצוג – גוש עציון הגיעו למסקנה שעברו זמנם של הימים הפתוחים במוסדות האקדמאים, והחליטו לעבור לזירה הוירטואלית.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"א

במכללת הרצוג – גוש עציון הגיעו למסקנה שעברו זמנם של הימים הפתוחים במוסדות האקדמאים, והחליטו השנה ש'כל יום הוא יום פתוח בהרצוג'. בנוסף, בעקבות דרישות מהשטח, החליטו לפתח ימים פתוחים ייחודיים, אשר יתקיימו במרחב הוירטואלי בלבד. 

אז איך בדיוק מקיימים 'ימים פתוחים' בפייסבוק? במקום להיסחב באוטו או להיגרר באוטובוסים, יוכל כל סטודנט פוטנציאלי לקבל מידע אודות החוגים המוצעים במכללה בלחיצת כפתור. צוות האינטרנט של המכללה יצר קשר עם כלל ראשי החוגים, במטרה לקבל את המידע הרלוונטי עבור הסטודנט המתלבט. בנוסף, יצרו במכללה שיטת עבודה מסודרת להעברת תשובות לשאילתות של המעוניינים, בצורה הזריזה והמקצועית ביותר.

אסתי קליין, מפעילת דף הפייסבוק של מכללת הרצוג, מסבירה כי "ניתן יהיה לשאול את כל ראשי החוגים שאלות, על גבי דף הפייסבוק  של המכללה". קליין מוסיפה "כי בדומה ליום פתוח 'אמיתי', ניתן יהיה לקבל מידע על הרשמה למכללה: תנאי קבלה, מלגה לבוגרי שירות ועוד". בנוסף יוכלו הגולשים לקבל מידע על תוכניות מיוחדות ומסלולים חדשים כגון לימודי דרמה בתרפיה וביבליותרפיה, שיטת טיפול מתחום הטיפול בהבעה ויצירה".  

לקראת ה'ימים הפתוחים בפייסבוק' יועלו לאתר עשרות תמונות ואובייקטים מעוצבים, אשר יציגו את המכללה. קליין: "יהיה מעין 'סיור וירטואלי' בקמפוסים דרך אלבומי התמונות, אשר יציגו את הקמפוסים המפוארים של המכללה באלון שבות ובמגדל עוז".

לדברי ראש המכללה, הרב פרופ' יצחק קראוס, "הסטודנטים של היום הם עם חסכן במשאבים היקרים להם: זמן וכסף. מכללת הרצוג, הצועדת עם הקידמה, מבינה לרוחם של הדור הצעיר, ובעקבות זאת החליטה לסייע לסטודנטים לחסוך בשני משאבים אלה, על ידי פתיחת 'ימים פתוחים' בפייסבוק, כלי שהם 'שוחים בו' היטב".

קראוס מדגיש כי בסופו של דבר, הימים הפתוחים המקוונים הם לא תחליף לביקור במכללה, אלא כלי עזר נוסף בגיבוש החלטה בנוגע תחילת הלימודים. "יש לימים המקוונים יתרונות: הגולשים יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובה מיידית ועוד. ולמרות כל זאת, אני מאמין בחינוך פנים אל פנים כדברי הפסוק: 'כמים הפנים לפנים כן לב האדם'. כולי תקווה כי אחרי שיתרשמו מהמכללה בפייסבוק, יגיעו הסטודנטים גם לקמפוס, וילמדו אצלנו את מקצועות החינוך בצורה הטובה והמקצועית ביותר".