ח"כ חוטובלי. דרעי לא יחזור
ח"כ חוטובלי. דרעי לא יחזורפלאש 90

ח"כ ציפי חוטובלי, המקדמת את החוק שימנע מאנשים שהורשעו בעבירות שיש עמם קלון לחזור לכנסת, מקווה שהחוק יתקבל. "כל מי שאכפת לו מטוהר המידות ורוצה להלחם בדימוי השלילי שדבק בכנסת צריך לתמוך בחוק הזה".

היא משוכנעת שאם החוק יתקבל הוא יחול רטרואקטיבית גם על דרעי. "החוק הזה נועד לקבוע את כללי המשחק לכנסת התשע עשרה, זה לא רק דרעי אלא כל האנשים שהורשעו".

ח"כ חוטובלי מקווה שגם מפלגת ישראל ביתנו שהביעה התנגדות לחוק תשנה את דעתה. "בעבר יהדות התורה התנגדה לחוק. היום רק ישראל ביתנו מתנגדת. יש הרבה סיבות לכך, בין השאר שמענו הערכה, שההתנגדות נובעת בשל החברות האישית שיש בין ליברמן לדרעי. זו עזות מצד לחשוב שאחרי שהורשעת וישבת בכלא תחזור לכנסת. אריה דרעי במשך שנים ארוכות עשה את אותם עבירות. הוא ביזה את מערכת המשפט, שמר על זכות השתיקה, לא שיתף פעולה עם המשטרה וביזה את שלטון החוק. לא ייתכן שבמדינת ישראל מצד אחד ידברו על המאבק בשחיתות ומצד שני יקבלו את אריה דרעי כגיבור, זה בלתי נסבל".

לטענתה אריה דרעי ביזה במשך שנים את מערכת המשפט והוא זה שגרם לאבדן האמון במערכת המשפט. "היה ציבור גדול מאוד שלא הסכים לקבל את ההרשעה של אריה דרעי, נוצר חוסר אמון במערכת המשפט בישראל, וזה דבר שלא יאמר לזכותו. כי אם נתחיל לפקפק בכל פסיקה נגיע לאנרכיה".