מותקף. הרב רונצקי
מותקף. הרב רונצקיפלאש 90

הרב הצבאי הראשי לשעבר, הרב אביחי רונצקי, התייחס בראיון לערוץ 7 לפרסום לפיו מבקר המדינה בודק את דרכי עבודתה של הרבנות הצבאית, בנוגע ללקיחת חיילים לכותל המערבי בירושלים, "זה מדהים לשמוע את העניין הזה", תמה הרב, "אולי יש יד מכוונת ואני מקוה שלא. מתוך הכרות אישית אני יכול לומר שיש חיבה גדולה למסורת ולארץ ישראל ולא במובן הפוליטי".

הרב רונצקי הבהיר כי הבאת החיילים לכותל היא החלטה של מפקדי הגדודים, "מגדי"ם ומפקדי יחידות מחליטים להביא את היחידות שלהם לכותל או כחלק משבת שעושות היחידות בירושלים".

"גם אני הגעתי למקרה שעליו דווח ועורר סערה. מדובר בגדוד שעשה פעילות מבצעית בעזה במשך כחצי שנה ואפילו קיבל על כך עיטור צל"ש לגדוד, ובדרך לאימון ברמת הגולן עברו, לבקשת המג"ד, דרך הכותל המערבי והיתה שם שיחה של המג"ד וגם אני אמרתי כמה מילים וכמה חיילים שנפצעו אמרו ברכת הגומל וחלקם אפילו אינם דתיים".

"זו לא פעילות של הרבנות הצבאית, אלא אלו החלטות של מפקדים בשטח ולא אחד או שניים אלא הרבה מפקדים".

"מעולם לא שמעתי על התנגדות לנסיעה לכותל", ציין הרב רונצקי והוסיף, "אדרבה ישנה התרגשות גדולה וכאשר מגיעים לכותל החיילים מתחילים לרקוד. להכניס את זה לחקירת מבקר המדינה זה כל כך ציני ומצער לשמוע, אני מקוה שהמבקר יעלה על האבסורד שיש בדבר הזה".