בחוקי העזר של עיריית קריית אתא נכתב איסור ולפיו "לא ימכור אדם ולא ירום ולא ירשה שיימכרו בשר חזיר או מוצריו הנועדים לאכילה", אולם לטענתו של הרב טוביה הלוי שולזינגר, מתושבי העיר, המציאות בשטח מוכיחה שיש חוק ותקנות ויש את מה שקורה בשטח באמת.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם הרב שולזינגר, בנו של מי שהיה רבה הראשית של קריית אתא, הרב שמואל הלוי שולזינגר ז"ל, ולדבריו למעלה מעשר חנויות לממכר חזיר פזורות ברחבי העיר "ללא פוצה פה ומצפצף". הוא מציין גם את מעברן של משאיות מחברות לממכר בשר חזיר ברחובות העיר. הרב שולזינגר משוכנע שכל רואיהן של המשאיות הללו יודעים בדיוק למה הן מיועדות ומה הן מכילות.

הרב שולזינגר מוסיף ומחריף את דבריו ומציין נקודה מסוימת ברחוב העצמאות, רחובה הראשי של קריית אתא, בה במסווה של ממכר עיתונים נמכר בשר לכל המעוניין. הרב שולזינגר מציין בכאב כי בדיוק בנקודה זו התגורר בעל ה'עטרת משה', עובדה המחריפה את תחושתו הקשה ותחושתם של רבים מתושבי העיר.

עוד מדגיש הרב שולזינגר בדבריו את עברה היהודי דתי של העיר, עיר שאדמותיה נרכשו בידי תלמידי בעל ה'חובת התלמידים' שנספה בשואה, ובדורות קדומים יותר התגוררו במקום תנאים. "זהו איזור שורשי", הוא מדגיש.

באשר לפיקוח העירייה על המתרחש קובע הרב שולזינגר כי "לצערי העירייה אינה עושה דבר. יש כאן קואליציה של שלטון וחזיר", הוא אומר ורומז למעורבותם השלטונית בעיר של גורמים המעוניינים בממכר החזיר.

הוא עצמו שיגר לפני שבועות אחדים מכתב לראש העירייה, יעקב פרץ, ובו שטח את תלונתו, אולם לדבריו עד כה לא הגיע מענה. עם זאת הוא מספר על מכתב שקיבל מלשכת היועץ המשפטי של משפרד הפנים ובו נכתב כי לאחר פנייתו ניתנה ההוראה לבדוק את הנתונים העולים ממכתבו. היום הגיעה אליו פנייה טלפונית מסגן הממונה על המחוז שהודיע לו על הורה שהעביר לעירייה לבדוק באופן ממוקד את טענותיו לגבי כל מקום ומקום.

מעיריית קריית אתא נמסר בתגובה כי "לעירייה לא ידוע על חנויות לממכר חזיר. במידה ויובא הנושא לידיעתנו הוא יטופל בהתאם לחוקי העזר, כפי שהיה בעבר".

עוד אומרים בעירייה כי "העירייה מקפידה על אכיפת החוקים ומבקשת מהציבור לעדכן בכל מקרה ל מכירת בשר חזיר כדי שנוכל לפעול בחומרה בנושא".