אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: פלאש 90

חייל בגדוד שמשון של חטיבת כפיר נשפט ונכלא לאחר שסירב להפקיר עמדת צה"ל בחברון.

לערוץ 7 נודע כי לפני מספר ימים הוצב החייל בעמדה בעיר חברון, החייל היה עד להתפרעות של מספר ילדים יהודים שניסו לחבל ברכב של הכוח הבינלאומי המסייר באזור. הוא פנה לחמ"ל ודיווח, צעק לעברם אך לא עזב את העמדה.בעקבות הדיווח לחמ"ל, הגיעו למקום מפקד המחלקה וחייליו שפיזרו את הילדים והשיבו את הסדר על כנו.שעה לאחר מכן נודע לחייל כי עליו להישפט בפני מפקד הגדוד על התנהלות לקויה באירוע. במשפט נדון החייל לשישה ימי מחבוש תוך שהמג"ד מציין בפניו כי "לו היה מדובר ברכב של יהודים הוא היה עוזב את העמדה ומטפל בחבלה". לטענת אביו של החייל, המג"ד רמז כי החייל פעל כפי שפעל מסיבות פוליטיות.לאחר גזר הדין פנה החייל טלפונית למדור דין משמעתי בצה"ל ומחה על התנהלותו של המג"ד. החייל הופתע לשמוע מנציג המדור, "אני שמאלני ואין לי אינטרס לעזור לך".

אביו שהופתע מהפרשה כולה אמר לערוץ 7, "איך אפשר לקחת חייל תמים שבסך הכל סירב לנטוש עמדה ולכלוא אותו עם עבריינים. מה קרה לצבא הגנה לישראל? מישהו צריך לתת את הדין ואנחנו נעמוד על כך".

צה"ל שיגר תגובה סתמית לכתבה, "תפקידו של צה"ל הוא הבטחת שלום תושבי מדינת ישראל ובין היתר, שמירה על החוק והסדר ביהודה ושומרון. במקרה המדובר, החייל נהג בניגוד לנורמות הקבועות בצה"ל ועל כן נשפט ונענש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו