מנסים להוכיח: הכול תקין
מנסים להוכיח: הכול תקין פלאש 90

תמונות סטילס ווידאו חדשות של נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, פורסמו בטלוויזיה המדינית בקובה. כך מדווחת רשת BBC.

מעט מאוד נשמע או נראה על צ'אבס מאז הובהל לניתוח חירום בקובה ב-10/06, ולכן נפוצו הספקולציות השונות בנוגע למצבו הבריאותי של נשיא ונצואלה.

התמונות החדשות מראות את צ'אבס לבוש היטב, בחליפת ספורט בצבעי הדגל של ונצואלה, משוחח עם פידל קאסטרו בידידות. תמונות נוספות מראות את צ'אבס עם האחים קאסטרו, השליטים היוצא והנוכחי של קובה שככל הנראה ביקרו אותו בבית החולים בהוואנה, בירת קובה.

מהטלוויזיה הקובנית נמסר כי התמונות צולמו ביום שלישי האחרון. התמונות כיכבו בחדשות הקובניות, אך לא נמסרה הודעה נוספת לגבי מצבו הבריאותי של צ'אבס.

בתמונות נראים השניים עומדים או יושבים תוך כדי שיחה ביניהם. נראה כי כל התמונות צולמו בבית החולים בו שוהה צ'אבס מאז הניתוח שעבר בקובה.

היעדרותו המתמשכת והפתאומית של צ'אבס מוונצואלה העלתה טענות בנוגע לאי העברת סמכויות מנהלתיות לסגנו. היעדרות זו מורגשת במיוחד לאחר שצ'אבס היה רגיל להופיע הרבה מאוד בתקשורת בימים רגילים.

למרות הטענות של בכירים בוונצואלה על כך שצ'אבס עבר ניתוח שיגרתי, קיימות ספקולציות רבות על כך שמצבו הבריאותי של צ'אבס גרוע הרבה יותר.

מעבר לתמונות האחרונות, צ'אבס העניק רק ראיון אחד טלפוני לטלוויזיה בוונצואלה, ובימים האחרונים התפרסמו כמה הודעות טוויטר דרך חשבונו. עדיין אין מועד מדויק או תאריך משוער לחזרתו של צ'אבס.