שיטה להכרת הבורא
שיטה להכרת הבוראעטיפת הספר

על רבי יונתן אייבשיץ, אדם חריף וחד שכל, מסופר שכנשאל כילד תמורת כמה מעות, האם יוכל לומר "היכן נמצא הקב"ה?". הילד החזיר את הכסף ואף הציע להגדיל את הסכום אם יענו לו היכן לא נמצא הקב"ה...

אכן, שאלות אמונה טכניות עולות מדי פעם, וכולנו מבינים שמדובר בהשגות גבוהות מאיתנו, בני האדם הפשוטים. אנחנו "יודעים" שריבונו של עולם נמצא, כי אנחנו יודעים. ואולם פה ושם נשאלים אנשי אמונה שאלות טכניות, לכאורה פשוטות אך כמעט כולנו מתקשים לתת תשובה רהוטה, שגם נבין אותה בעצמנו... היכן הוא הבורא, למעלה בשמיים? בטבע עצמו? בכל מקום או בשום מקום? האם העולם קיים או שהמציאות היא רק אשליה?לצורך הזה בדיוק, נכנס יחיאל הררי, המספק תשובות "ידידותיות" בשפה בהירה ונגישה לכל קורא, המבוססות על ספר התניא ותורת החסידות לתהיות שונות. האם ישנה סתירה מובנית בין רציונליזם לאמונה? האם ניתן להוכיח באמצעות הלוגיקה את קיומו של הבורא? מהם היחסים בין תורות ה'עידן החדש' לאמונה היהודית וכיצד השפיעו המודרנה, הלאומיות והקפיטליזם על האמונה?

בספרו "להכיר את הבורא" מתמודד ד"ר יחיאל הררי עם הסוגיה בהצלחה מרשימה. מדובר בספר מאתגר אינטלקטואלית שמציע במקביל חוויה רוחנית. בתוך כך הוא מזמין את הקוראים להתמודד עם השאלות המעסיקות כל אדם חושב, ובראשן האם ניתן לפענח את חידת היקום ומהי תכלית הקיום האנושי.

הררי,  בעל תואר דוקטור לפילוסופיה, לימד בעבר באוניברסיטת ת"א ואף שימש כעיתונאי, עוזר פרלמנטרי, יועץ תקשורת ויועץ מקצועי בכיר במשרדי השיכון והתמ"ת.

'להכיר את הבורא' (330 עמ'), הוא ספרו החמישי של המחבר. לפניו ראו אור: "טרדות הפרנסה", "על זוגיות והתאמה", "יום הולדת" ו"חלומות ומשמעותם". ספריו הקודמים זכו להצלחה רבה ומבוקשים בקרב קהלים מגוונים.

מייל המחבר:

[email protected]