אולמרט: אורי מסר לא סיפר לי הכל

בחקירתו הנגדית בבית המשפט טען ראש הממשלה לשעבר, כי עו"ד אורי מסר לא שיתף אותו במקורות הכסף באמצעותו כיסה חוב עמותה שתמכה בו.

שלמה פיוטרקובסקי , ב' בתמוז תשע"א

אולמרט באחד הדיונים האחרונים בביהמ"ש
אולמרט באחד הדיונים האחרונים בביהמ"ש
פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, המשיך הבוקר (שני) להשיב לשאלות התובע במשפטו, עו"ד אורי קורב, במסגרת החקירה הנגדית בעדותו. אולמרט לא הסתיר את איבתו לקורב, ובניגוד לתשובות הישירות והבטוחות שהשיב לסנגוריו, לא זיכה את קורב במבט ואף השיב לשאלותיו בשקט.

קורב עימת את אולמרט עם דברים שאמר במשטרה מקורבו לשעבר, עו"ד אורי מסר, אשר במהלך השנים סייע לו, בין השאר בהתמודדות על ראשות עיריית ירושלים.

התובע שאל את אולמרט כיצד יתכן שלא ידע מי הוא זה אשר כיסה חוב עתק בסך 300 אלף דולר שצברה עמותה בראשותו של מסר אשר פעלה לסייע לאולמרט להיבחר לראשות העיר. על פי עמדת הפרקליטות איש העסקים משה טלנסקי הוא שכיסה את החוב, זאת בידיעתו של אולמרט עצמו.

אולמרט כאמור הכחיש מכל וכול את טענתו של קורב, "אמרתי שהגרעון כוסה. שמסר אמר לי שהוא כוסה על ידי לקוח שלו", השיב אולמרט. כשנשאל מתי ידע שמדובר בלקוח של מסר, השיב אולמרט: "זמן רב לאחר הבחירות".

קורב עימת את אולמרט עם גרסה שונה אותה מסר בחקירתו במשטרה עו"ד אורי מסר, לפיה אולמרט ידע על כך שטלנסקי כיסה את ההלוואה.  "האם יש איזה אינטרס למסר לפגוע בך?", שאל קורב. אולמרט השיב, כי "לא מכיר אינטרס כזה. אבל למסר יש אינטרס להגן על עצמו".

"זכורים לי דברי התובע שמסר שיקר בחקירה במשטרה, בחקירה הראשית ובנגדית", טען אולמרט כנגד קורב, זה השיב לו כי "אכן אמרתי שמסר שיקר במשטרה ושלא אמר כאן בבית המשפט את כל האמת. גם אמרתי שהוא שיקר לטובתך".