הרב פרומן
הרב פרומן פלאש 90

רבה של תקוע, הרב מנחם פרומן, ארגן השבוע ערב הצדעה לצה"ל במסגרתו הזמין כאורח הכבוד את תא"ל ניצן אלון מפקד אוגדת איו"ש.

הרב פרומן סבור, כי דווקא בעת הזאת כשהפלשתינים מנסים בכוח לגרור את המתנחלים לפעולות של תג מחיר חשוב להשאיר את הביטחון בידיים של צה"ל, "אני מודה לה' שאחרי הניתוח כשכבר כמעט נפטרתי מהעולם ניצלתי ויכולתי לחזור לתת את השיעור בימי ראשון בתקוע. השיעור השבוע היה בהשתתפות הזמר אביתר בנאי. חשבנו שלאור כל מה שקורה מסביב, אז לטובת עם ישראל וההתנחלויות צריך לעשות ערב הוקרה לצה"ל ולמפקד יהודה ושומרון תא"ל ניצן".

רבה של תקוע טוען שמידיעות אמיתיות מהשטח, לפלשתינים יש כוונות לגרור את המתנחלים לפעולות תג מחיר לקראת חודש ספטמבר, "אני אמנם עכשיו כמעט ולא פעיל ורוב הזמן שוכב בין הטיפולים הרפואיים. אבל מתוך שנים של קשרים עם הפלשתינים ידוע לי שבחוגי הרשות הפלשתינית יש תכנית לארגן תנועת מחאה עממית נגד ההתנחלויות בספטמבר. הם מתכננים לארגן גל מרידות עממי כמו שיש במדינות ערב. לערוך תהלוכות וצעדות לכיוון ההתנחלויות, הם מאמינים שהמתנחלים יגיבו, שהאלימות תגבר ובעולם יקראו לחסל את מפעל ההתנחלויות".

הרב פרומן משוכנע שאם נשאיר את הטיפול במחאה הזאת בידיים של צה"ל זה יעבור בשקט, "הפלשתינים בונים על כך שאנחנו לא נשב בשקט שכשהם יצעדו לעברנו יהיו תגובות ספונטאניות שיבעירו מחדש את האינתיפאדה. כרגע אין להם הרבה תומכים לאינתיפאדה החדשה, כי האזרחים הפשוטים מבינים שהם רק הפסידו מהאינתיפאדה. אבל אם המתנחלים יירו על פלשתינים  האווירה תתחמם, הם מקווים שלא נבליג. לכן דווקא בעת הזאת צריך להשאיר את הביטחון בידי צה"ל שהוא זה שיטפל בתהלוכות האלה. אסור לנו להיכנס למעגל הדמים שיחמם את השטח".

לדבריו, כל הפגישות עם תא"ל אלון הוכיחו שמדובר באדם שאוהד את המתנחלים, "הוא אדם נבון שאוהד אותנו בניגוד לתדמית. לקחו בן אדם והפכו אותו לסמל שמתנגד להתנחלויות, שצריך להחרים אותו וזה לא נכון. הכיוון הזה זה בדיוק סם המוות לעתידנו פה ביהודה ושומרון. כדי שנמשיך לשגשג ולבנות בתים צריכים להתכונן בחכמה לאירועי ספטמבר, לשתף פעולה עם צה"ל. אסור לירות בגלגלים של צה"ל. תא"ל אלון אמר לי שבכוונה הוא הזמין לתרגיל את כל הרבש"צים ומנהלי מחלקות הביטחון כדי לשתף אותנו בתרגיל. אני משוכנע שאם נשאיר את ההתמודדות בידי צה"ל אז כל המזימה הפלשתינית לגרור אותנו לפעולות של תג מחיר תכשלנה ומפעל ההתנחלויות ימשיך לשגשג".