"היינו שמחים ליותר משתתפים בעצרת"

מוסא כהן, ממארגני העצרת מול בית המשפט העליון, מרוצה מכך שהגיעו לעצרת בי-ם 3000 איש, וטוען כי המספר קשור לאופיו של הציבור הדתי.

בני טוקר , ג' בתמוז תשע"א

"היינו שמחים ליותר משתתפים בעצרת"-ערוץ 7
עצרת לכבוד התורה מעצר הרב ליאור הרב יעקב יוסף
הלל מאיר

יו"ר קוממיות מוסא כהן ממארגני ההפגנה מול בית המשפט העליון, מרוצה מכך שהגיעו לעצרת בירושלים 3000 איש, אך מודע לכך שבציבור החרדי היו מצליחים להוציא יותר אנשים לרחובות, "שמחנו מאוד על 3000 האנשים שהגיעו להפגנה, מאז הגרוש אנחנו לא זוכרים הפגנה כזאת. זה היה כנס במעמד זקני ומנהיגי הדור יחד עם התלמידים. היינו שמחים אם היו באים כפול, אבל לאור ההתרעה הקצרה מבחינתנו זה היה מכובד ותודה לכל מי שבא".

כהן סבור שהיתרון הבולט  של הציבור החרדי בארגון הפגנות דומות מעיד לעיתים גם על חיסרון, "יש דברים שהציבור החרדי עושה טוב יותר מאיתנו. השאלה היא האם ללמוד מהם או לא. הציבור החרדי מלוכד יותר סביב דעת תורה. אצלנו מחנכים מלכתחילה ליותר מחשבה וחופש דעות. אני לא מתפלא שיש מגוון דעות וגם במקרה שלנו היו כמה ראשי ישיבות שלא שלחו את תלמידיהם בגלל סעיף מסוים בספר תורת המלך שהם לא הסכימו איתו".

לדבריו, "ההשתתפות של הרבנים הייתה מכל מגוון הקשת של הציבוריות הציונית דתית, "היו הרב מלמד, הרב ליאור והרב רבינוביץ ולצדם הרב דרוקמן שמייצג את כל ישיבות ההסדר והאולפנות".

כהן טוען, כי "הנושא של כבודה של תורה זה משהו שבוער אצלנו בעצמות עוד מתקופת הגרוש כשדיברו על סירוב פקודה, אז, גם היו  אנשים שחיפשו כל מיני תירוצים, לנו היה ברור שזה מה שרבותינו אמרו ואנחנו תלמידיהם".