ביניש: הייתי בין מקימי הישוב פסגות

בדיון על הדרישה להרס איצטדיון כדורגל פלשתיני בלתי חוקי שנבנה בצמידות לישוב פסגות, סיפרה נשיאת העליון: הייתי ממקימי פסגות.

תגיות: רגבים פסגות
שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"א

תרומה להתיישבות. בייניש
תרומה להתיישבות. בייניש
פלאש 90

בדיון שהתקיים היום (ד') בבג"צ בעתירה שהגישה תנועת רגבים נגד שר הביטחון בבקשה למתן צו הריסה נגד האצטדיון הלא חוקי שנבנה ב"אל בירה", אמרה נשיאת העליון, דורית ביניש: "אני לא יודעת אם זה טוב או רע אך אני בין מקימי פסגות".
 
עו"ד דורון ניר צבי, ב"כ תנועת רגבים: כל חושה או קרוואן במגזר היהודי ביו"ש זוכה לתשומת לב וכאשר מדובר בבנייה לא חוקית של פלסטינים אף אחד לא מדבר..
 
במהלך הדיון אמרה הנשיאה ביניש: "אספר ולא אתאפק, היינו בהחלטה על הגבעה הזאת שהיו ספקות האם להקימה משום שהיעד של המקום היה צבאי, היו ספקות עד שנפלה ההחלטה ואחד החסרונות היה הקרבה העצומה בין האתר שהותר לישוב שהתחיל בקראוונים לבין אל בירה, והיה ברור שזה יהיה צפוף... אחת הבעיות בפסגות היא שישבה מאוד צמוד לאל בירה וזאת הייתה בעיה והיא התפתחה יפה מאוד. עכשיו יש שכנות ויש בעיה".
 
ברגבים אומרים: אנחנו בעד איצטדיון לפלסטינים אך גם בעד שיוויון בפני החוק. כמו שהרסו את מגרש הכדורסל ע"ש אוסישקין בגלל היותו לא חוקי כך צריך לאכוף את החוק כנגד בנייה לא חוקית בכל המגזרים.

נזכיר כי מדובר באיצטדיון כדורגל שנבנה בצמידות לישוב פסגות במימון בינלאומי והסכנה שבו טורדת זה זמן רב את תושבי הישוב. התושבים מדגישים את היות האיצטדיון בנוי ללא אישורים ובאופן בלתי חוקי, אך גם הסכנה שקהל אלפים של אוהדים מתוסכלים או מנצחים יפנו חלילה את זעמם, או התלהבותם, לעבר הישוב ותושביו, אירוע שעשוי לגרור סכנת חיים של ממש.