האם החולד הוא הפתרון למחלות קשות?

קבוצת מדענים גילתה כי החולד מצליח לחיות בתנאים קשים עד גיל 30 ולא לחלות בסרטן או שבץ מוחי ולבבי.

תגיות: סרטן מדענים
ישי קרוב , ד' בתמוז תשע"א

חולדה
חולדה
צילום: פלאש 90

קבוצת מדענים מבריטניה, מנסה מזה מספר חודשים לפצח את הקוד הגנטי של החולד, ולהבין מדוע גופו הקטן עמיד לבעיות גופניות קשות, כמו סרטן ושבץ, דבר שאולי יוביל לפתרון עבור המחלות הקשות בבני אדם. כך מדווח ערוץ 2.

בעוד שאנחנו, בני האדם, נזהרים מלאכול או לעשות דברים מסויימים, בכדי לא לחלות במחלות כגון סרטן, המחקר הראה כי החולד עמיד מאוד בפני אותן מחלות. עוד עולה מן המחקר, כי למרות התנאים הקשים בהם חי החולד הוא מצליח לשרוד עד גיל 30.

המדענים הודיעו כי המיפוי הראשוני של הגנום הושלם והועלה לרשת האינטרנט, במטרה שחוקרים נוספים מרחבי העולם יוכלו לסייע, על ידי נתונים אלו, בחשיפת מסתורין הבריאות של החולד.

לאחר שנים רבות, בהם עקבו החוקרים אחד פעילות החולד, עלה כי מספר המקרים בהם החולד חלה בסרטן עומד על אפס. גם לגבי שבץ מוחי ולבבי הנתון עמד על כמות של אפס.

לפני כשבוע, הודיעה חברת GE Healthcare, אחת מהחטיבות של General Electric Company (סמל NYSE: GE), כי משרד הבריאות הישראלי אישר לאחרונה לשימוש את הטכנולוגיה החדשנית, שפותחה על ידי החברה לאבחון מוקדם של סרטן השד. המכשיר אושר לאחרונה לשימוש גם בארצות הברית על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני ה FDA.