הרמטכ"ל והרב דרוקמן מתחבקים
הרמטכ"ל והרב דרוקמן מתחבקים צילום: ישיבת אור עציון

הרמטכ"ל, בני גנץ, השתתף בערב לציון 35 שנה להקמת ישיבת ההסדר אור עציון, ואף נאם בפני הנוכחים.

גנץ הזכיר בפתח דבריו את שנותיו בפנימיה הצבאית, "המעמד הזה מחזיר אותי לשנים המועטות והמוקדמות שעברתי כאן. במשך שנים ספורות בהן הייתי כאן ספגתי את המטען הערכי אותו אני נושא עימי עד היום"

לדבריו, "אותו חוסן ערכי ניכר גם לאורכו ולרוחבו של צה"ל, אני פוגש פה בנחישות ובעוצמה של רבים ממפקדי צה"ל ולוחמיו, של תלמידי הישיבה ותלמידי ישיבות ההסדר כולן, המשתבצים ביחידות מהסדירות ובמערך המילואים ומבצעים תפקידי פיקוד ולחימה מתוך תחושת שליחות שאין שניה לה".

גנץ הזכיר גם את הפנימיה הצבאית בה למד ואמר, כי "בהקשר הזה איני יכול שלא לציין את הפנימיה הצבאית לפיקוד, אשר תלמידיה מקבלים את הידע המקצועי והצבאי, ובעיקר את תמיכתם המסורה של רבני הישיבה ועושים חייל ביחידות השונות".

הרמטכ"ל ציין, כי "כשם שאנו רואים את תרומתה של הישיבה לצה"ל, ניתן להבחין בהשפעתה ובהשפעת בוגריה על החברה, די בסקירת הקהל המכובד על מנת לעמוד על תרומתכם לכל תחומי העשיה של הציונות בת זמננו".

בהמשך דבריו התייחס הרמטכ"ל למתקפות על מפקד אוגדת איו"ש. "לצערי היינו עדים בשבועות האחרונים למתקפה של מיעוט קיצוני נגד מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת אלוף ניצן אלון, ונגד קצינים אחרים באוגדה, תא"ל אלון הוא קצין שסיכן את חייו וממשיך וימשיך לעשות למען בטחון ישראל. אני משוכנע שאני כמוכם, מתנגד מכל וכל להאשמות שכוונו לעברו ולעבר קצינים נוספים".

"הניסיון לפגוע בסמכותם של קצינים בצה"ל אינו בא בחשבון ואנו נמשיך לגבות את המפקדים ולהוקיע מעשים שכאלו", הוסיף גנץ.

הרמטכ"ל אף פנה אישית לראש הישיבה, הרב חיים דרוקמן, ואמר כי, "הערב הזה הוא חגיגה לכבודה של הישיבה אך גם לכבוד איש יחיד ומיוחד ששמו הפך שם נרדף למפעל ישיבות ההסדר, הרב חיים דרוקמן. סיפור חייך הרב דרוקמן, שהיתה לי הזכות להיחשף אליו בגיל צעיר, מהווה דוגמה ומופת לתקומת ישראל בארצו. מילדותך בפולין, הינצלותך מהצורר הנאצי והקמת מפעל החיים הזה - אנצל הזדמנות זאת על מנת להודות לך בשם צה"ל על כל מה שעשית ואתה ממשיך לעשות למען המדינה ולמען צה"ל".