גרעין חינוכי נתניה
גרעין חינוכי נתניה גרעין נתניה

גרעין 'אורות נתניה' הוקם בשנים האחרונות במטרה להפיץ תורה ברבים, ליצור קהילה מגובשת וחמה ולהשפיע על פני העיר. ראש הגרעין, הרב נתנאל יוסיפון, סיפר בראיון לערוץ 7 על החיבה הגדולה שהם מקבלים בעיר ועל גל התשובה, "המטרה של הגרעין היא קודם כל לקרב את לב האנשים לאבינו שבשמים. אנחנו אוהבים כל יהודי ורוצים להיות מחוברים לכל יהודי. אנחנו מאמינים שעם ישראל חוזר להקב"ה".

"יחד עם זה", ציין הרב יוסיפון, "אנחנו מנסים לקדם את כלל הציונות הדתית בעיר ולהקים קהילה של אנשי תורה ועבודה, הכוללת גם אנשים מבוגרים יותר שעובדים לפרנסתם וקובעים עיתים לתורה. הגרעין מונה מעל 20 משפחות וההרשמה לקראת שנה הבאה בעיצומה".

"לפני מספר חודשים הגיע בחור שלא הולך עם כיפה על ראש, ורצה לתרום בגדים למשפחות נזקקות. התחלנו איתו שיחה והבנו שאחיו נפטר, בעקבות כך הוא התחיל להגיע למניינים שלנו ולהגיד קדיש. מכאן הדרך כבר היתה קצרה לייסד שיעור משניות לע"נ האח. הוא הביא את המשפחה ואנחנו הבאנו עוד מספר אנשים וב"ה סיימנו מסכת ברכות במשניות. בית המדרש התמלא בהרבה מאוד נערים מתנועות נוער. הוא אמר לי 'פעם ראשונה מאז שאח שלי נפטר שאני שמח כי הרגשתי שאח שלי היה פה איתנו'. בעיני זו העבודה האמיתית", ציין הרב יוסיפון.

הרב יוסיפון אמר כי יש גיבוי וקשר מאוד טוב עם העירייה, עם ראש העיר ועם חברי מועצה נוספים וגם עם תושבים רבים, "נתניה היא עיר חמה ואוהבת ועם אוריינטציה ימנית כבר שנים רבות".

המעוניינים להצטרף לגרעין - מוריה, רכזת הקליטה 052-8903948.

צילום:גרעין חינוכי נתניה
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו