בקרוב - בית מלון בעזה בדירוג של חמישה כוכבים

במלון החדש ישנם 225 חדרים, מסעדות, אולמות כנסים ובריכות שחיה. בשנה האחרונה חלה עלייה של 15% בתוצר המקומי הגולמי ברצועה.

חגי הוברמן , ה' בתמוז תשע"א

המלון החדש בעזה
המלון החדש בעזה
ממרי

אם היו פעילי המשט מצליחים להגיע לעזה, הם היו יכולים להתארח במלון מפואר. "חברת פלשתין להשקעות נדל"ן" תחנוך בקרוב את מלון "אל-משתל", הראשון ברצועה ברמה של חמישה כוכבים.

במלון, שעלותו כ-45 מיליון דולר, ישנם 225 חדרים, מסעדות, אולמות כנסים ובריכות שחיה. הוא ממוקם בצפון העיר עזה.

בשנה האחרונה חלה עלייה של 15% בתוצר המקומי הגולמי ברצועה ועלייה של כ-11% בתוצר המקומי לנפש.

אתר דובר צה"ל הציג השבוע סרט ובו מתועד מעבר של מסכי  LCD מכוניות יוקרה, מקררים חדישים ואמבטיות ג'קוזי אל תוך רצועת עזה במעבר כרם-שלום. התיעוד איננו מיוחד. אלו הן הסחורות המועברות לעזה על בסיס יומיומי, בחסות מתאם פעולות הממשלה בשטחים. בתמונות אפשר גם להבחין במכוניות "מרצדס" ובג'יפים של "יונדאי" - כל אלו נלווים לכמויות אדירות של תרופות, מזון וציוד רפואי, המועבר באופן קבוע.

מתאם הפעולות בשטחים האלוף איתן דנגוט סיפר בשבוע שעבר בתידרוך לכתבים זרים כי ישראל, באמצעות מנהלת התיאום והקישור עזה, מעבירה מידי יום לרצועה, על פי בקשת הפלשתינים, מגוון רחב של סחורות, בניהן מזון, ציוד רפואי ותרופות, חומרי בנייה לפרויקטים בינלאומיים ועוד. בנוסף, התירה ישראל לפלשתינים לייצא לאירופה תוצרת חקלאית כגון תותים, פלפלים, עגבניות שרי ופרחים ואישרה כ-150 פרויקטים ברצועה במימון הקהילה הבינלאומית, בתחומי החינוך, הבריאות, המים, החקלאות ועוד. בנוסף, מאז החלטת הקבינט ביוני 2010, תואם מעברם של למעלה מ-30 אלף פלשתינים מעזה לישראל וחזרה.