נתב"ג. כוננות גבוהה
נתב"ג. כוננות גבוהה פלאש 90
המשטרה הודיעה הערב כי היא מורידה את הכוננות ואת כמות הכוחות בנתב"ג.
 
ההחלטה התקבלה לאחר שמספר חברות תעופה זרות הודיעו כי נענו לבקשת ישראל, ולא איפשרו את המראתם של חלק מהפעילים.

ישראל העבירה מוקדם יותר לחברות התעופה רשימה של 350 שמות של פעילים מסורבי כניסה, ודרשה כי ימנעו את עלייתם למטוס. רוב החברות נענו לבקשה. עקב כך המראתם של חלק מהפעילים הפרו פלשתינים לישראל נמנעה עוד בנמלי היציאה באירופה בידי הרשויות המקומיות לבקשת הרשויות בישראל.

בנמלי תעופה באירופה ממשיכים למנוע לבקשת ישראל מפעילים פרו פלסטינים להמריא לישראל. הערב נמסר כי בפריז נמנעה המראתם לישראל של שמונה פעילים פרו-פלסטיניים. השמונה עמדו להמריא מפריז לבודפשט במטוס חברת התעופה ההונגרית "מאלב" ומשם להמשיך לנמל בן גוריון. הם עוכבו בדלפקי הצ'ק אין לטיסה.

צרפת הזהירה היום את אזרחיה המשתתפים במה שקרוי "המטס" מפני התנגשויות עם המשטרה בנמל התעופה בן גוריון. דיפלומטים צרפתים בישראל גוייסו כדי לסייע למי שייקלע לצרה בעת נחיתתו בישראל. דובר משרד החוץ בפריז ציין כי ישראל לא תאפשר למי שמהווה סכנה לביטחונה להיכנס לשטחה ואמר כי צרפת מודאגת מן העלול להתרחש בנמל התעופה עם בואם של כשש מאות פעילי המטס, שיותר ממחציתם אזרחי צרפת.

לפני כן נמסר כי שני עיתונאים הולנדים לא הורשו לעלות על טיסת אל על מאמסטרדם לתל אביב, בטיעון שהם מהווים סיכון בטחוני, עקב מטס המחאה. העיתונאים טוענים כי הם בסך הכל רצו להגיע לישראל על מנת לסקר את התגובה הישראלית למשט, וכי כלל לא תכננו להגיע לרשות הפלסטינית או להשתתף במחאה כלשהי נגד ישראל.

בנמל התעופה בן גוריון גוברים המתח וההערכות המשטרתית לקראת נחיתתם הלילה ומחר של מאות פעילים פרו פלסטיניים, בהם נשים וילדים. המארגנים אמנם הודיעו כי אין בכוונתם להפגין בנמל התעופה, אלא לנסוע לערים פלסטיניות, ואולם במשטרה נערכים לנסות למנוע את ירידתם מהמטוסים, ולהשיבם לארצותיהם.

סוכנות הידיעות הצרפתית מזהירה כי על פי כמה דיווחים בעיתונות יש אפשרות כי הפעילים יעלו את עצמם באש או יתקפו ישראלים עם נחיתתם בנמל התעופה בן גוריון.