מחר: איכות הסביבה בערים חרדיות, יש דבר כזה?

המגמה לעבור לבנייה "ירוקה" תופסת תאוצה גם בגלל הצורך של שומרי תורה ומצוות לשמור על העולם שהפקיד בידנו הקב"ה ולמנוע את קלקולו

אלי הורביץ , ח' בתמוז תשע"א

בתים ועיצובים 2010, 200 אדריכליות חרדיות
בתים ועיצובים 2010, 200 אדריכליות חרדיות
צילום הכינוס הקודם

מחר יתקיים פאנל ראשון מסוגו באירוע תערוכת בתים ועיצובים 2011, בנושא איכות הסביבה בעידן הנוכחי. נציגים מהערים החרדיות והחרדיות למחצה, ידונו בשאלה כיצד לקדם את השמירה על איכות הסביבה בעריהם והאם ניתן בכלל לעשות זאת. המגמה העולמית לעבור לבנייה "ירוקה" תופסת תאוצה גם בגלל הצורך של אנשים שומרים תורה ומצוות לשמור על העולם שהפקיד בידנו הקב"ה ולמנוע את קלקולו, הדיון יתקיים מול קהל נשים גדול שכבר הבטיח את השתתפותו בתערוכה.

ע"פ הערכות, בציבור החרדי קיימות למעלה מאלפיים אדריכליות ומעצבות וכאלף מעצבות אירועים וסטייליסטיות. עד כה נמנעו נשים חרדיות להגיע לתערוכות מקצועיות 'כלליות' מסיבות צניעות וכשרות. ב'בתים ועיצובים' הבינו את הצורך - הפתרון: יותר מקצועיות, יותר הקפדה על תכנים והתאמה מוחלטת לצרכי הציבור.

 "תערוכת בתים ועיצובים 2011 הולכת להיות 'אירוע חובה' לכל מי שקשורה איכשהו לנושא", אומרות המפיקות שמעוני וגליקסברג. השתיים, עפרה שמעוני, מנכ"ל המגזין הייחודי לבניה ועיצוב - דירה נאה ואלישבע גליקסברג, מנכ"ל יופי של אירוע - בית ספר להפקות אירועים, סטייליסטית ועיתונאית, נחשבות ל'מאסטריות' בתחום, הן שיפיקו את האירוע המושלם. "כל אדריכלית, מעצבת או סטייליסטית חרדית, וכל מי שעומדת בשנה הקרובה בפני רכישה משמעותית של ריהוט, שיפוצים, הוספת חדר או רענון ותחזוקת הבית – חייבת לעצמה את ההשתתפות באירוע המדהים הזה".

 התערוכה תתקיים מחר ומחרתיים שני ושלישי, ט'-י' תמוז תשע"א, 11-12.07.2011 על שלושה מפלסים במרכז הקונגרסים והאירועים היכל שלמה, רחוב ז'בוטינסקי 110 פתח תקווה. שלוש קומות גדושות בתצוגות, מידע, דוגמאות עיצובים ורעיונות חדשניים. מיטב החברות הגדולות והחשובות בישראל מאפשרות לכל אחת למצוא עניין בקצב שלה. התצוגות הססגוניות מספקות מענה מקצועי לאדריכליות ומעצבות, סטייליסטיות ולכלל הציבור הרחב.

עלות הכניסה: 30 שקלים, למגיעות עם כרטיסיה של "אגד" - הכניסה חינם.