ח"כ והבה
ח"כ והבהפלאש 90

57 ח"כים מכל סיעות הבית חתמו על הצעת החוק של סגן יו"ר הכנסת ח"כ מגלי והבה שקבעה לאסור את הפלרת מי השתייה בישראל.

למרות זאת, ועדת השרים שהתכנסה היום (ראשון) החליטה להתנגד להצעת החוק, לאחר ששמעה את התנגדותם הנחרצת של פקידי משרד הבריאות לביטול ההפלרה.

יוזם הצעת החוק ח"כ מגלי והבה, ציין כי 98% ממדינות העולם ביטלו את חובת ההפלרה וכי ישראל ואירלנד הן המדינות היחידות מבין כל מדינות העולם שעדיין מחייבות להוסיף את כימיקל הפלואוריד השנוי במחלוקת למי השתייה, אותם צורכים מדי יום כל אזרחי מדינת ישראל. 

לדבריו, "העם נפל קרבן למיעוט מקרב פקידי במשרד הבריאות, אשר פועלים נחרצות להמשך הרעלת האזרחים באמתלה של תרופה נגד עששת, מבלי שטרחו לבצע מחקרים לבדיקת השפעת צריכת חומצת הפלואוריד הרעילה על גוף האדם. מצער לראות שהפקידות, אשר אמורה להיות כפופה לשר, שולטת בנבחרי העם ומעמידה את סגן שר הבריאות בקצהו של מבוי סתום, שלא מותיר לו ברירה אלא להתנהל על פי רצונם".

"במדינה שבה הבירוקרטיה מנצחת את ההיגיון, סופו של כל ניסיון שפוי להילחם על שמירת בריאות הציבור לעלות בתוהו ולהוביל את המדינה למשבר בריאותי ממנו אין חזרה. מן הראוי כי גם מדינת ישראל תצטרף לשורת המדינות הנאורות ולא תהיה האחרונה להתפקח", הוסיף ח"כ והבה והוסיף כי תקוותו של העם נתונה כעת בידי הכנסת, אשר עשויה להעביר את החקיקה ברוב גדול ובכך להעביר את רוע הגזירה שהציבור עייף מלהילחם בה.