בדרה כ-25 מיליון הודעות ספאם. ביטדיפנדר
בדרה כ-25 מיליון הודעות ספאם. ביטדיפנדר אתר החברה

ג'יי לנו, מנחה תוכנית האירוח הטלוויזיונית הידועה Late Night, הוא הידוען הכי מסוכן, לפחות בכל מה שקשור להודעות ספאם שמשתמשות בשמם של ידוענים בכדי לנסות לחדור למחשבי משתמשים ולהוביל אותם למחוזות פוגעניים.

כך עולה מנתונים שפרסמה חברת האבטחה ביטדיפנדר שניתחה למעלה מ-25 מיליון הודעות ספאם. הזמרת מדונה ושחקנית הקולנוע קמרון דיאז הגיעו למקום השני והשלישי בהתאמה. בין עשרת הראשונים ניתן למצוא גם את הנשיא אמריקאי ברק אובמה ואת במאי ומפיק הסרטים ג'ורג' לוקאס. אופרה ווינפרי והזמר הצעיר ג'סטין טימברלי, שהיו ברשימה בעבר, כבר לא נמצאים בין עשרת הראשונים.

רוב הודעות הספאם שהזכירו שמות של ידוענים ניסו "למכור" למשתמשים כדורים ותרופות שונות.

"פושעים קיברנטיים עוקבים אחרי המגמות האחרונות בדיוק כמו הצרכנים והם משתמשים בזה ובשמות של ידוענים כדי לפתות אנשים להגיע לאתרי אינטרנט שמלאים ברוגלות( תוכנת מחשב). כתוצאה מכך משתמשים שמחפשים קטעי וידיאו ותמונות מעודכנות של הידוענים יכולים במקום זאת לסיים עם הרבה מאוד ביותר במחשב", אמרה קתלין קוסוי, שעומדת בראש מעבדת האיומים המקוונים של ביטדיפנדר.

למרות דבריה של קוסוי, קשה להתייחס ללנו כאל מגמה (טרנד) "לוהטת", ובעצם כשבודקים את הרשימה כולה מתברר שהשימוש הוא בשמות שפונים יותר לקהל מבוגר יחסית, וכנראה משתי סיבות: לאנשים מבוגרים יותר יש בדרך כלל יותר אפשרויות לבזבז כסף מאשר צעירים ובני נוער; והשנייה: לצעירים בדרך כלל יכולת הבנה טכנית גבוהה יותר ולכן הם מגנים על עצמם טוב יותר מפני ספאם ושאר רוגלות. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו