מחזקים את האבטחה. שירות הוטמייל
מחזקים את האבטחה. שירות הוטמייל

מיקרוסופט מבצעת מספר שינויים בשירות הדואר מבוסס הדפדפן שלה, Windows Live Hotmail (הוטמייל) במטרה לשפר את האבטחה של חשבונות המשתמשים השונים.

השינוי הראשון, שכבר הושק בפועל, הוא הוספת אפשרות חדשה לתפריט "סמן כ..." כעת יכולים המשתמשים, מעבר לסימון הודעה כספאם, או בגרסה של מיקרוסופט, הודעה שהיא 'הונאת דיוג', לסמן אותה במקרה הצור כ-'החשבון של החבר שלי נפרץ!'. הכוונה היא, לפי מיקרוסופט, להסתייע במשתמשים כדי לזהות תיבות דואר שנפרצו על ידי פשוע קיברנטי כזה  או אחר וכעת שולחות הודעות ספאם. במקרה שהבדיקה תעלה שהחשבון אכן נפרץ, הוא יינעל מייד.

ההערכה של מיקרוסופט היא שמשתמשים יזהו במהירות גדולה יותר הודעות ספאם שמגיעות מחשבון מוכר, עוד לפני שהסריקה הקבועה שמופעלת על ידי שירות הוטמייל תצליח לזהות את החשבון כחשבון פרוץ שמשמש לפעילות לא חוקית.

"כשחשבון של מישהו נחטף, בדרך כלל חברהים מגלים זאת לפניהם מכיוון שהחוטף משתמש בחשבון שלהם כדי לשלוח ספאם או הודעות דיוג לכל הקשרים האחרים שלו", אמר דיק קרדדוק, מנהל קבוצת המוצר של הוטמייל. קרדוק אף הוסיף שמיקרוסופט חתמה על סיכומים עם גוגל ויאהו כדי להעביר גם אליהן דו"חות מתאימים.

בהמשך מתכוונת מיקרוסופט, במטרה לנסות לחזק עוד יותר את מערך המניעה כנגד התקפות דיוג, תחסום אפשרות להשתמש בסיסמאות שכיחות וסיסמאות חלשות מדי בעת פתיחת חשבון, במיוחד סיסמאות שנמצאות בשימוש באלפי חשבונות. מעבר לכך, ישלח השירות בעתיד הקרוב הודעה לבעלי חשבונות שבחרו סיסמה חלשה\ ויבקש מהם להחליפה.