פרות ברפת חלב
פרות ברפת חלבצילום. דפנה יוריסטה

רפתנים וחקלאים מכל הארץ מתכוונים לקיים היום (א') הפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על הכוונה לפתוח את שוק החלב לייבוא מחו"ל, מנהלך שלדבריהם יפגע אנושות בענף החלב הישראלי.

ההפגנה תוכננה להתקיים בשעה 16:00, השעה בה צפוי ראש הממשלה נתניהו לקיים ישיבה מיוחדת עם שר האוצר, שר התמ"ת, ושרת החקלאות, בנושא זה של שינוי מחירי מוצרי החלב.

אל ההפגנה מצטרף מטה המאבק של החקלאים שיתכנס בשעות הצהריים בהתאחדות חקלאי ישראל וחקלאים מכלל ענפי החקלאות.

יעקב בכר מנכ"ל התאחדות מגדלי בקר לחלב מבהיר לקראת האירוע כי "לא ניתן לפגוע בפרנסת חקלאי ישראל! הנושאים שיובאו לדיון הינם ניסיון מזעזע של נציגי ממשלת ישראל, לפגיעה בבסיס הפרנסה שלנו. לא ייתכן כי עקב עליית מחירים בלתי מרוסנת בשוק המזון בישראל, חלב, שמן, קפה ועוד יבואו ראש הממשלה והשרים ויאשימו את הרפתנים כאשר כל הבדיקות הוכיחו שהמוצרים התייקרו למרות וגם כאשר מחיר החלב הגולמי ירד".

בכר מוסיף ואומר: "לא ייתכן כי הרפתנים המקבלים רק 2.15 ₪ עבור כל ליטר חלב היוצא מהרפת, יחטפו מכה אנושה של הורדת המחיר עקב חוסר היכולת של הממשלה לשלוט במשפחות והחברות השולטות בשוק המזון. לא ניתן לחסל את יישובי קו העימות ולא את החקלאות בפריפריה. לא ניתן להפוך אותנו למובטלים רק כדי שכמה טייקונים ומספר קטן של יבואנים מקורבים לצלחת יתעשרו עוד יותר".

לקראת ההפגנה אומרים ראשי איגוד הרפתנים כי "ייבוא של אבקות חלב מחו"ל הינו תמיכה של ממשלת ישראל ברפתני אירופה במקום לתמוך בהתיישבות העובדת, ובישובי הפריפריה, ולא יוזיל את מחירי מוצרי החלב בישראל".