נבחר. ח"כ רוני בר און
נבחר. ח"כ רוני בר און

בליכוד תוקפים את הצטרפותה המתוקשרת של סיעת קדימה למאבק הדיור במרכזי הערים, זאת באמצעות שינוי נושא הצעת אי האמון שהגישה המפלגה.

"קדימה שוב מנסה לקצור כותרות בנושאים בהם נכשלה. בתקופת שלטון קדימה הופחתה הבניה במרכז ומספר הקרקעות שהופשרו היה בממוצע 15 אלף בשנה, בעוד ממשלת נתניהו עומדת על כ- 30 אלף", אומרים בליכוד.

לדבריהם, "משבר הדיור החריף דווקא בזמן שלטון קדימה,שהתעלמה לחלוטין מהעניין. ראשר הממשלה נתניהו מקדם, במקביל להגדלת ההיצע, גם רפורמה בנדל"ן שתזרז את הליכי התכנון והבניה. קדימה ממשיכה לדבר, בליכוד ממשיכים בעשייה".

בליכוד אף מזכירים את יוזמתו של שר האוצר לשעבר רוני בר און, אחד מראשי תנועת קדימה, להקפיא באופן מוחלט את הבניה במרכז הארץ, יוזמה שאם היתה מתגבשת לתכנית מעשית (הבחירות עצרו את היוזמה) היתה מחריפה את המצוקה הקיימת עוד יותר.

סיעת קדימה פנתה הבוקר (ראשון) ליו"ר הכנסת בבקשה להציג מחר את הצעת אי האמון בממשלה תחת הכותרת: "כישלון ממשלת נתניהו במתן מענה למצוקת הדיור של אזרחי ישראל ובפרט של הזוגות הצעירים".

בהודעת קדימה נאמר, כי "בשנתיים וחצי האחרונות הדבר היחיד בו הצליחה ממשלת נתניהו הוא להוציא את הצעירים מהאדישות לאחר שגם הם כבר התייאשו מהממשלה הגדולה והבזבזנית בתולדות ישראל".

"לממשלת נתניהו אין שום בשורה גם לעשרות אלפי הצעירים המשוועים לשכור דירה במחיר הולם ועל כך קדימה תמשיך להאבק", מוסיפים בקדימה.