נציגי המכללות הטכנולוגיות אמרו הבוקר (שני) בדיון בוועדת החינוך של הכנסת כי אם לא יושווה תקציבן  לזה של המכללות האקדמיות, יקרוס כל מערך המכללות הטכנולוגיות בישראל.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) קרא לממשלה להכריז על תוכנית חומש להצלת המקצועות הטכנולוגיים כפי שעשתה עבור המוסדות להשכלה גבוהה.תמי צוקרמן, מנכ"ל המכללה הטכנולוגית רופין, אמרה כי התעשייה משוועת להנדסאים במקצועות הטכנולוגים, אך התקצוב החסר אינו מאפשר להגדיל את מכסות הסטודנטים ולהעלות את איכות הלימודים במכללות הטכנולוגיות. "תשתית ההוראה שלנו אינה שונה מהתשתית במכללות האקדמיות, אך התקציב הכולל המורכב ממשרד התמ"ת ומהסטודנטים עצמם, נמוך משמעותית מהתקצוב לו זוכים הסטודנטים במכללות האקדמיות".נציגי מה"ט ציינו את המודל החדש שמנהיג משרד האוצר בהתבסס על מסקנות דו"ח מבקר המדינה, על פיו יתוקצבו רק סטודנטים שעברו בהצלחה בחינה חיצונית וזאת על מנת לקצץ במימון סטודנטים נושרים. לטענתם, המודל החדש יפגע בצעירים רבים - הן באפשרות הקבלה למוסדות והן באפשרות להשתלב בשוק העבודה וזאת משום שהמכללות יבררו את המועמדים הטובים ביותר ובעלי הסיכויים לעבור את המבחנים החיצוניים ואילו כל השאר יידחו. עוד הוסיפו, כי כיום גם תלמידים שאינם בעלי תעודת הנדסאי משתלבים בשוק העבודה ואילו בעתיד, בעקבות מודל התקצוב החדש, ימנעו המכללות מלקבל תלמידים שסיכויי הנשירה שלהם גבוהים ללימודים.

יושבי ראש המכללות הטכנולוגיות מנו בעיות נוספות איתן הם צריכים להתמודד כגון ארנונה מלאה על מבני הלימוד, וזאת בניגוד לפטורים המוענקים לאוניברסיטאות או למכללות האקדמיות המשלמות רק כשליש מהארנונה.יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) קרא לממשלה להכריז על תוכנית חומש להצלת המקצועות הטכנולוגיים כפי שעשתה עבור המוסדות להשכלה גבוהה. מילר פנה למשרד האוצר להיענות לבקשת משרד התמ"ת להכפיל תקציב המכללות הטכנולוגיות ולהגדיל את מכסות הנרשמים למכללות. עוד קראה ועדת החינוך למשרדי האוצר, התמ"ת, החינוך ולמכללות הטכנולוגיות לגבש יחדיו תוכנית אשר תציל את עתידן של המכללות הטכנולוגיות ותגדיל את מספר ההנדסאים בישראל. לדברי ח"כ מילר, "אם לא תתגבש תוכנית כזו בהסכמה, לא יהיה מנוס מיציאה למאבק". לסיום קראה ועדת החינוך למל"ג להכין תוכניות לימודי המשך לבוגרי מכללות טכנולוגיות על מנת לשלבם בשוק העבודה ולהכיר משמעותית בלימודים הקודמים ולא רק בטרימסטר אחד כבעבר.