מערכת סולארית
מערכת סולארית Sun City

עם קבלת ההחלטה אתמול בממשלה ליישום תכנית האנרגיה החלופית שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם ראש מטה שר התשתיות הלאומיות, סמדר בת אדם, שסיפרה בין השאר גם על ההחלטה שעשרה אחוזים מהמכסות לייצור אנרגיה חלופית תהיה ביהודה ושומרון. זאת לאחר שעד היום היה על תושבי יו"ש לצלוח את מהמורת המנהל האזרחי שהקשתה עליהם לזכות במה שכל אזרח אחר היה זכאי לו.

בראשית דבריה מבהירה בת אדם את חשיבות האנרגיה החלופית כאנרגיה המתבססת על רוח ושמש שאינם מתכלים בעוד האנרגיות המוכרות מתבססות על פחם וגז שגם אם ישנם בנמצא לא בטוח שכך יהיה גם בעתיד שכן הם מתכלים.

התכנית שאושרה אתמול קבעה תעריף ברור לייצור אנרגיה חלופית ודרכים שונות ומגוונות לייצור אנרגיה שכזו. חסרונה של האנרגיה הזו היא מחירה היקר יחסית, אך מנגד יתרונה הוא היותה בלתי מזהמת. על התכנית שאושרה אתמול בממשלה עמל השר לנדאו וצוותו במשך כמעט שנתיים, מספרת בת אדם.

כאמור, מהפך חל גם ביחס לתושבי יהודה ושומרון. "כשניתנה המכסה הראשונה יכול היה כל תושב ליהנות ממנה. תושבי יהודה ושומרון בגלל בירוקרטיה במנהל האזרחי לא יכלו להשתמש בהסדרה. חלק מהציבור הקים מתקנים סלולאריים ונהנה מתשלום יפה בעקבות ההשקעה שלו, וזה נמנע מתושבי יו"ש. השר לנדאו הטיל עלינו לפעול ללא לאות בנחישות וללא רגישות נגד המציאות הזו ששוללת זכויות אזרחים בסיסיות", היא מספרת וקובעת כי עשרת האחוזים שיוקצו עבור תושבי יו,ש הינם בגדר פיצוי העושה צדק ומתקן עוול ועיוות.

בת אדם מוסיפה ומציינת כי המהלך עבר את כלל התהליכים המשפטיים ובוצע באישור היועץ המשפטי לממשלה. היא מדגישה כי אותם העשויים לפנות לבג"ץ אמורים לדאוג לשמירה על זכויות האזרח והשוויון ועל כן היא אינה צופה לבעיות בעתיד בתחום זה.

כעת היא ממליצה למהר ולרכוש את הזכאות המדוברת שכן זו תהיה רלוונטית עד סוף השנה האזרחית ולאחריה ישבו שוב מומחי המשרד וידונו ברמת ההקצאות, אם יינתנו לכלל האזרחים או בהיקפים פחותים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו