מרים פרץ בכנס
מרים פרץ בכנס צילום: ריקי ברקוביץ

הכנס השנתי לנשים – "חכמת נשים" התקיים השבוע במלון לאונרדו נגב שבבאר שבע. הכנס נערך זו השנה השלישית על ידי עמותת בית מוריה ובחסות המחלקה לעבודה קהילתית והמחלקה לתרבות יהודית בעיריית באר שבע.

באירוע השתתפו כ-400 נשים מכל רחבי הדרום ובו התקיימו מגוון הרצאות שעסקו בתחומים של זוגיות, הורות ומשפחה כגון: "העצמה בתקופת עיכובים", "האישה במעגלי החיים השונים", "מימוש עצמי בחיי היחיד והמשפחה" ועוד.

סגן ראש עיריית באר שבע ומחזיק תיק הרווחה, אבי וורצמן, פתח את היום במילות ברכה וציין כי הכנס מהווה את אחד המאפיינים הבולטים של ההתפתחות התרבותית בעיר.

אירוע השיא של הכנס היה הרצאתה המרגשת של מרים פרץ – "שירת מרים", ששכלה שני בנים במהלך שירותם הצבאי. מרים סיפרה את סיפורה האישי ועל ההתמודדות האישית שלה עם נפילת בניה ופטירתו של בעלה. פרץ פנתה אל הנשים בהתרגשות ואמרה "רוחנו איתנה וגם אני כואבת ובוכה על נפילת בני ופטירת בעלי – אך אינני שבורה. רוח לא שוברים היא מתעצמת ולובשת צורות חדשות של נתינה ומסירות, של חיבור לארץ ומורשתה".

היא הוסיפה כי "מתוך החושך שפקד את משפחתי אני בוחרת יום יום להפיץ אור, כך כל אחד מאיתנו נדרש להדליק את אורו האישי ולהרימו לגובה".

בסוף היום המוצלח התקיים מופע שירה בשילוב עם סיפור אישי של רותי גרינליק.

שמעיה ברקוביץ, מנכ"ל בית מוריה אמר "בית מוריה רואה בכנסים מסוג זה משימה חשובה ומתבקשת. לאור הביקוש הרב ולאור ההצלחה של הכנסים האחרונים שהפקנו, החלטנו לקיים בשנה הקרובה כנסים נוספים לרווחת כלל הציבור ותושבי הנגב".

"בית מוריה" פועלת מזה 17 שנה בעיר באר שבע. העמותה מפעילה מגוון רחב של תכניות חינוכיות ורווחה קהילתית ובהם שירותים לילדים ונוער בסיכון, קשישים, עולים חדשים ועוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו