חוסכים לסטודנטים מבנימין את שכר הדירה

בחבל בנימין אין אקדמיה. כדי לחסוך בהוצאות שכר דירה לסטודנטים מתושבי האזור הוחלט במכללת ליפשיץ להעניק להם שירותי הסעה ללא תשלום.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"א

חוסכים את הדרך
חוסכים את הדרך
ליפשיץ

מזה שנים נאלצים תושבי בנימין להסתדר ללא מוסד להשכלה גבוהה באזורם. הדבר מאלץ הורים רבים לשאת לא רק בנטל של תשלום שכר לימוד למוסדות להשכלה גבוהה אלא גם פעמים רבות, להשתתף בתשלום שכר דירה והוצאות שוטפות מחוץ לבית. הוצאה העלולה להסתכם בממוצע של לא פחות מ - 3000 ₪ לחודש למשפחה, עבור כל סטודנט. על רקע מצב אבסורדי זה, הוחלט במכללת ליפשיץ לאמץ את תושבי בנימין, ולאפשר לצעירים ולמי שחשקה נפשו בלימודים, ליהנות משירות הסעות ללא תשלום מיישובי בנימין ועד המכללה עצמה.

הדבר יאפשר לצעירי בנימין והוריהם לרכוש השכלה גבוהה, מבלי לשאת בעלויות שכר הדירה והוצאות נלוות, ואף מבלי לשלם על שירותי תחבורה המסתכמים גם הם באלפי שקלים לחודש למוסדות להשכלה גבוהה, או להסתכן בנסיעה בטרמפים.

"מדובר ללא ספק בבשורה לתושבי בנימין" מציין ראש מועצת בנימין, אבי רואה, "עליית מחירי הדיור, ועליית עלות החיים הכוללת, מקשה מאוד על תושבי ישראל ובתוכם גם על תושבי בנימין. דווקא במגזר שלנו, בו ההורים משלמים סכומי עתק לחינוך ילדיהם כבר בגיל התיכון, הסרת הנטל של סיוע בתשלום על מגורים בכדי לרכוש השכלה גבוהה, היא משמעותית וחיונית ביותר. כפי שמכללת ליפשיץ מאמצת אותנו נשמח אנו לאמץ אותה, ולראות מוסדות נוספים מרימים את הכפפה ונותנים שירות דומה לתושבי בנימין".

לכל אלו ניתן להוסיף את החוק החדש המעניק לבוגרי שירות צבאי, אזרחי ולאומי אשר השתחררו החל מחודש ינואר 2010 שנת לימודים חינם במוסדות להשכלה גבוהה בירושלים, ביניהן מכללת ליפשיץ. במכללה מקווים שהחבילה כולה תאפשר השכלה גבוהה במחיר נמוך במיוחד....