אכל מנטוס וקולה וחטף "פיצוץ בפה"

שן בינה התבקעה בפיו של יוחנן מטבריה ברגע בו לגם קולה לאחר שאכל סוכריית מנטוס. ביומן ערוץ 7 הוא מספר על הכאבים וההלם.

תגיות: קוקה קולה
שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"א

טיפול שיניים. אילוסטרציה
טיפול שיניים. אילוסטרציה

יוחנן כהן הוא תושב טבריה שכמו רבים אחרים אוהב לשתות קוקה קולה ולאכול סוכריות ומסטיקים בטעם מנטה.

איכשהו, בניגוד למיליוני גולשי אינטרנט ברחבי העולם, לא הזדמן לו לראות בסרטוני יוטיוב את התוצאות המרשימות של עירוב סוכריית מנטוס וקוקה קולה, הוא שילב את השניים בפיו לפני כחודש וחצי. את התוצאות, לטענתו, הוא נושא על שיניו עד היום. ביומן ערוץ 7 שוחחנו איתו על היום שבו "התפוצצו לו השיניים", כפי שהגדיר זאת רופא השיניים שלו.

על הכאב שמילא את פיו כשהיה במכולת השכונתית, אוכל סוכריית מנטוס ולוגם קוקה קולה, הוא מספר: "התעוותתי. ראיתי ניצוצות. זעקתי מכאבים. אנשים לא הבינו מה קורה".

יוחנן התפתל בכאביו כשהסובבים אותו מנסים לסייע לו, נותנים לו משככי כאבים. הוא עצמו היה משוכנע שמדובר בטיפול לקוי שקיבל מרופא השיניים שלו, ומיד פנה אליו. הרופא בדק אותו בדיקה עם דוקרן שהסב לו כאבים עזים, ולאחר בדיקה וצילום הודיע לו ש"הפה שלך עבר פיצוץ...".

יוחנן מדגיש בדבריו שלא סיפר לרופא כלל מתי החל הכאב ומה שתה ואכל, שכן גם הוא עצמו לא קישר בין הדברים. כאמור, הוא לא היה מודע לסרטוני האינטרנט המציגים את התוצאות של עירוב קולה ומנטוס ולכן לא קישר בין השניים.

בתום הבדיקה הוברר כי שן סמוכה לזו שטופלה בידי הרופא נבקעה לשניים והיא שגרמה לכאב שבפיו. השן המבוקעת עברה עקירה כירורגית שלדבריו "שיבשה לי את החיים. מפה בריא ומטופל הפך הפה שלי לפה שלא יכול להכניס כלום פנימה".

את הכאבים חש יוחנן גם כיום, חודש וחצי לאחר האירוע. "עד היום החניכיים שלי משותקים. אני צורך משככי כאבים ופעולות חיטוי והרגעה".

כעבור כמה ימים סיפר יוחנן לחבר על האירוע, וזה מיד קישר בין המנטוס והקולה לפיצוץ. מאז נחשף יוחנן לסיפורים והעדויות השונות באינטרנט אודות הקשר המתפוצץ.

"מפליא אותי חוסר המודעות. פעם הייתי מכניס הביתה קוקה קולה בארגזים. היום אני מרחיק את זה מהבית. הילדים שלי רואים מה אני עובר והבנות שלי לא נותנות לנכדים מהמשקה הזה", הוא אומר ותוהה מדוע לא מזהירה חברת 'קוקה קולה' את צרכניה מהשילוב עם סוכריות המנטה.

עד כה, הוא מספר, לא מצא לנכון לפנות לחברה, אולם בעצת קרוביו שרואים את סבלו היומיומי הוא מעריך שיפנה אל החברה לקבלת הסברים.

טרם שידור יומן ערוץ 7 פנינו לחברת 'קוקה קולה' לברר את טענותיו של יוחנן והתייחסותה לפרשה, אולם עד כה לא הגיעה תגובה. לכשתגיע כזו נפרסמה במלואה.