מדרשה לבנות חיפה
מדרשה לבנות חיפה גרעין חיפה

שכונת 'הדר' בחיפה שעד לא מכבר הייתה שכונת פאר, עברה בשנים האחרונות תהליך של התפוררות - מרכזי המסחר נינטשו לטובת הקניונים הגדולים, והתושבים היהודיים של השכונה נטשו אותה כמעט כליל.

בשל כך פנה ראש העיר, יונה יהב, לרב רחמים ניסימי וביקש ממנו להרים את הכפפה ולהקים גרעין תורני בלב השכונה של העיר האדומה. הרב ניסימי נענה לבקשת יהב ולפני כשנתיים הוקם הגרעין התורני במטרה להחזיר את היהדות והמסורת לשכונה. הגרעין, בראשותו של הרב שמואל ששון, מונה כיום 16 משפחות ובקיץ הקרוב צפויות להצטרף אליו עוד כ-5 משפחות חדשות. אנשי הגרעין מנהלים בשכונה מועדנית לילדים בסיכון, משמשים כרבני בתי כנסיות ואף עוסקים בפרוייקט גיורים.

לקראת שנת הלימודים הקרובה, הוחלט בגרעין להקים מדרשה לבנות, בראשותה של חברת הגרעין, הרבנית אורית עמר, "שכונת הדר זה מקום עם אוכלוסיה מאוד מגוונת .מצד אחד זה לא פשוט ולא אידיאלי מבחינת איכות חיים, אבל, יש פה הרבה עשייה וזה מה שמחבר אותי לגור במקום הזה. מרגע שנחתנו כאן יש המון מה לעשות - אני לא יודעת מה לעשות קודם", ציינה הרבנית עמר.

"כשחשבנו על המדרשה ידענו שמצד אחד מדרשות לא חסרות, מצד שני הרגשנו שחסרה מדרשה בשכונת הדר. יש ערך סגולי לנוכחות של בנות דתיות, תורניות ואידיאליסטיות בשכונה. זוהי תוספת של אורה וקדושה שנותנת הרבה כוח".

המדרשה תשלב את לימודי הקודש יחד עם הלימודים הגבוהים באוניברסיטת חיפה, "גרעין 'יתד' - גרעין של סטודנטים דתיים באוניברסיטת חיפה, פנו אלינו כדי שבמאמצים משותפים נגביר את הנוכחות של הציבור הדתי. גם הנהלת האוניברסיטה נענתה בחיוב ובשמחה ליוזמה זו. זהו אתגר לאומי ובשורה של ממש - מדובר על מתן מענה לציבור דתי באוניברסיטת חיפה מתוך ליווי רוחני של המדרשה". "בנוסף לכך", ציינה הרבנית עמר, "יהיה ניתן לשלב את לימודי המדרשה עם לימודי ההוראה במכללת 'שאנן'".

לקראת פתיחתה של המדרשה ייערך מחר (שלישי) ערב היכרות ולימוד עם המדרשה, שבמרכזו שיעורו של ראש ישיבת רמת גן, הרב יהושע שפירא, המלווה את המדרשה מרגע היווסדה. לפרטים ניתן לפנות לרבנית אורית עמר Orama12@gmail.com .

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו