גלן בק
גלן בק צילום: פלאש 90

השדרן גלן בק, ששידר עד לאחרונה ברשת "פוקס ניוז", סיפר אמש (שני) כי המחנה שבו נרצחו עשרות הנערים הנורבגים בסוף השבוע מזכיר לו את הנוער ההיטלראי של אדולף היטלר.

"היה ירי במחנה קיץ פוליטי, שנשמע קצת, אתם יודעים, כמו הנוער ההיטלראי", אמר בק למאזיניו. "כלומר, מי מארגן לילדים מחנה שעוסק רק בפוליטיקה? זה מטריד".

דוברו של ראש הממשלה הנורווגי אמר בתגובה כי מדובר בתגובה בוטה ופוגעת, "מדובר בפעילים פוליטיים צעירים שהתאספו במחנה. מטרתם היא ההפך הגמור של מה שנוער היטלר חשב ועשה. הערות של גלן בק הם באות מתוך בורות ופוגעניות".

בחודש אפריל השנה פרסמה פוקס ניוז וחברת ההפקה של בק הצהרה משותפת לפיה תוכניתו הנוכחית של בק "המופע של גלן בק" תרד מלוח השידורים של רשת פוקס ניוז אך שיתוף הפעולה ביניהם ימשיך בדמות תכנים טלווזיונים ואינטרנטים חדשים שגלן יפיק בעבור רשת הטלוויזיה.גלן בק תומך נלהב במדינת ישראל. במהלך תוכניותיו הרבות ברדיו ובטלוויזיה הוא מרבה להפגין תמיכה בעם היהודי ובמדינת ישראל.

בתוך כך, המשטרה המקומית באוסלו דיווח כי מניין ההרוגים באי אוטויה ובפיצוץ באוסלו, ירד ל-76 בני אדם.  לטענת גורמים במשטרה, קשיים באיסוף מידע לאחר הרצח ההמוני באי אוטויה, הם שהובילו לספירה השגויה.