בני מכון מאיר והגרעין
בני מכון מאיר והגרעין באדיבות הגרעין התורני קרית גת

בשבת האחרונה הגיעו מאות תלמידים, אברכים, רבנים ומשפחותיהם מישיבת מכון מאיר בירושלים  לעיר קרית גת על מנת להביע תמיכה וחיזוק בפעילות הגרעין התורני במקום אשר פועל מטעם ארגון קרן קהילות.

"זו הייתה חוויה רוחנית מרוממת ומלאת רוח אשר הורגשה בכל רחבי העיר", אמרו חברי הגרעין והוסיפו כי "אמנם כתוב "כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים" אך השבת הייתה תחושת ירושלים בקרית גת". במהלך השבת, ניתנו עשרות שעורי תורה בבתי כנסת רבים ברחבי העיר על ידי רבני מכון מאיר.

עוד הוסיפו חברי הגרעין כי ""תורת ארץ ישראל" בתפארתה נשמעה השבת בבתי הכנסת בעיר. תורה אופטימית הנותנת כוחות לטהרה והמשך עשייה להצלחת העיר והאומה".

קריית חינוך גרוס בניהולו של מוטי וקנין יצאו מגדרם כדי לארח את תלמידי המכון וכן משפחות רבות בקהילה פתחו את דלתותיהם בפני אברכי ורבני המכון.

בסעודה השלישית שהייתה השיא של השבת השתתפו מעל 500 איש ומתוכם ראש העיר אבירם דהרי ומר ניסים אביסדריס הממונה על התרבות התורנית בעיר.

הרב דב ביגון, ראש מכון מאיר אשר גם השתתף בשבת בירך את חברי הגרעין ואמר, כי "לא מדובר בגרעין אחד אלא כל אחד צריך להיות גרעין במפני עצמו על מנת להפוך לעץ". הרב אף הביע הערכה לראש העיר קרית גת  על כך שמאפשר ותומך בכל קהילה לצמוח לפעול בעיר.

אילן חזן – חבר הגרעין התורני בקרית גת הדגיש כי "השבת נתנה לנו כוחות גדולים להמשיך לפעול בעיר וחיזק את הידיעה כי אנו חלק מתהליך ארצי גדול ומבורך. אין דבר יותר מתאים ומרומם לשלושת השבועות, ימי בין המצרים מאשר האחדות והמפגש עם התורה המרוממת אשר הייתה נחלת העיר בשבת".

הגרעין התורני בקרית גת הוקם לפני 8 שנים וכולל כ-50 משפחות. רוב משפחות הגרעין הינן בני המקום ולכן החיבור לתושבים טבעי ומבורך. הגרעין פועל מטעם ארגון קרן קהילות אשר מאגד בתוכו למעלה מ-40 גרעינים תורניים ברחבי הארץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו