דין תקוע כדין תל אביב

מחאת הדיור מתפשטת, בישוב תקוע שבמועצה האזורית גוש עציון הוקם מאהל מחאה נגד מחסור בדיור, במאהל נמצאים למעלה מ-20 אוהלים של צעירים וזוגות עם ילדים מול מזכירות הישוב. יוזם המחאה עקיבא אמיאל, אב לארבעה, מספר לערוץ 7, "באנו למחות על בעיית הדיור, הבעיה היא לא רק בערים אלא גם בישובים כמו תקוע, גם כאן המחירים מוגזמים ולי ולחבריי פה אין אפשרות לשכור דירה או לקנות בית בישוב שגדלנו בו".

רבה של תקוע, הרב מנחם פרומן, הצטרף היום למאבק במחאת הדיור והקים סוכה ליד האוהלים של הצעירים, במהלך היום הוא יושב ולומד גמרא. הרב פרומן רואה במצב כחרפה להתיישבות ולעם ישראל, "זכיתי שכל עשרת ילדיי הם מתנחלים רובם גרים בתקוע. זה מצב של חרפה להתיישבות כמו חרפה לעם ישראל למה שקורה באשדוד ובתל אביב, צעירים שהם בתחילת דרכם לא יכולים לשכור או לקנות דירה בתקוע או בכל ארץ ישראל, דין תל אביב כדין תקוע. אני מצטרף למחאה של תל אביב ואשדוד אנחנו בעד שכל יהודי יוכל לחיות בכבוד ולקנות בית ברחבי ארץ ישראל".

"אני מקווה שלא תשאר כאן עד סוכות", אני אומר לרב פרומן, הרב פרומן מחייך ואומר, "אני מקווה שימצא פתרון לפני סוכות המאבק של הצעירים הללו צודק, כשהגעתי לכאן בית עלה 100 אלף שקל היום זה עולה כמעט מיליון, אין ספק שחייבים למצוא פתרונות לבעיית הדיור בישראל בכלל ולישוב תקוע בפרט".

אמיאל מוסיף כי המחאה היא גם מול מזכירות הישוב וגם מול הממשלה, "אנחנו דבר ראשון מצטרפים למאבק שנמצא בערים לצערי דבריו של נתניהו היו היום כמו סיסמאות פוליטיות אנחנו נשאר כאן עד שנראה תוצאות בשטח ממש".

יונתן אליהו אברמסון ששותף למחאה מספר על המאהל, "כל ערב אנחנו יושבים מנגנים, עושים על האש, בסך הכול צריך להבין שאנחנו העתיד של תקוע, אבל עתיד ללא בית, נשאר למחאות כאן עד אשר המצב ישתנה".

הערב מתחיל לרדת על תקוע, דייב בריל ושמואל אברמסון מוצאים את הגיטרה, הילדים מתאספים וכולם שרים במאהל את שירו של דוד הרפו ז"ל אביו של שמואל, "אהבת ישראל", "2000 שנה אני נודד, מחפש את הארץ אותה אני אוהב, כל יום מחדש הלב נשבר, כל יום מחדש אולי מחר, מתי הגאולה?, אני מאמין באמונה שלמה, בביאת המשיח בארץ ישראל של אהבה, בכל יום שיגיע הנה זה בא, אהבת ישראל בנשמה".