צועד ושובת רעב. אידלמן
צועד ושובת רעב. אידלמןפלאש 90

נשיא המדינה שמעון פרס, התקשר הבוקר לד"ר לאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, השובת רעב ונמצא בדרכו לירושלים. בימים האחרונים התקבלו פניות רבות בבית הנשיא מחבריו לעבודה של אידלמן וביניהם מנהלי בתי חולים ורופאים רבים החרדים לבריאותו, אשר ביקשו את התערבותו האישית של הנשיא כדי למנוע פגיעה בבריאותו.

נשיא המדינה אמר לד"ר אידלמן בשיחתם: "מדינה שלמה עוקבת אחריך, הוכחת מנהיגות ואומץ לב, אתה נושא על כתפיך מסר חשוב של קידום ושיפור מצבה של הרפואה הציבורית בישראל וכנשיא המדינה אני מבקש ממך, שמור על בריאותך ועל כוחותיך, אתה יקר לנו". הנשיא ביקש מאידלמן, "חזור כמה שיותר מהר לשולחן המו"מ כדי לגשר על הפערים ולמצוא פתרון הוגן לכל הצדדים שיביא להפסקת סבלם של החולים בישראל ושיוביל לשינוי במצבם של הרופאים וכמובן לשיפור הרפואה הציבורית בישראל".

אידלמן השיב לנשיא, כי "אני מצידי נכנס למו"מ במצב טוב ואני רוצה להרגיע אותך ולומר שאינני סובל עדיין מהפרעה בריאותית".

אידלמן הודה לנשיא על שיחת הטלפון ועל תמיכתו ברפואה הציבורית בישראל, "אני מודה לך בשם הרופאים. שמעתי לאחרונה התבטאויותיך בעד שיפור מצבה של מערכת הרפואה הציבורית בישראל ואני מודה לך על הדברים. אני שולח תודה אישית על שיחת הטלפון, נתת לי כוחות".

יצויין כי הנשיא שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה ועם שרים בכירים בממשלה והתרשם מנכונותם להביא לסיום המשבר ולמנוע את הסבל של החולים הרבים שנותרים בלי מענה רפואי.