לאיים. הרב עמאר
לאיים. הרב עמאר

הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, אמר לערוץ 7 במהלך לווית רבי אלעזר אבוחצירה שנרצח הלילה בדקירות, "וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה' , אכן שריפה נוראה ואיומה, כאשר יד זדונית פגעה ברשע ופשע באיש קדוש מגדולי ישראל, בנם של קדושי עליון, אשר הנהיג רבבות אלפי ישראל בדרך התורה ויראת שמיים טהורה ועתה היה לאין מחמד כל עין".

"מי יודע מפני איזה גזירה היתה על עם השם והוא נשא את חילנו והוא נשא על עצמו את כפרת הדור כולו, משפחתו הקדושה מלומדת במסירות נפש על כלל ישראל וקדוש כזה נלכד בעוונו", הוסיף.

עוד אמר כי "עם הצער הגדול והנורא וההלם האיום יש לעורר הלבבות לשוב אל ה' בכל ליבנו ולפשפש ולחפש במעשינו, בן אדם למקום ובן אדם לחברו, ובפרט שבשנים האחרונות נתרבו שפיכות הדמים בין עמינו ונעשה כדבר שבשגרה ששומעים ועוברים לסדר ויש להתעורר על חינוך של ילדי ישראל ללמדם דרך ארץ ומידות טובות, וכל אחד יתאמץ באמת להרחיק כל שנאה וקנאה, ולהרבות אהבה ואחווה, ולהימנע מכעס והקפדה, ולהיות נוחים וסלחנים וטובים עם אלוקים באדם".

השר לשירותי דת, יעקב מרגי, הגיב לרצח הבבא אלעזר, "קשה מיתתן של צדיקים כשריפת בית אלוקינו. תנועת שס כואבת ומתאבלת יחד עם כל עם ישראל על האבידה הגדולה של הצדיק הקדוש, המקובל רבי אלעזר זצוק״ל לבית משפחת אבוחצירה. יום קשה וכואב לעם ישראל".
 
מתנועת ש"ס נמסר, "תנועת ש"ס כואבת ומתאבלת יחד עם כל עם ישראל על האבידה הגדולה של הצדיק הקדוש המקובל רבי אלעזר זצ"ל לבית משפ' אבוחצירא, זהו יום קשה וכואב לעם ישראל".