הבבא אלעזר
הבבא אלעזרצילום: בחדרי חרדים

"אני מעריך את הרב אבוחצירא, סומך עליו בהכל. לא עשיתי שום מהלך בחיי בלי להתייעץ איתו", הסביר הרוצח אשר דהן לחוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב. "הוא היה בשבילי הכל. סגדתי לו", הוסיף דהן בן ה-42 שדקר למוות את הרב אבוחצירא בחמישי בלילה בעת שהגיע לפגישת ייעוץ בביתו בבאר שבע.

עדותו מובאת הבוקר בעיתון מעריב. דהן המשיך וסיפר לחוקרים כי "כל פעם שיצאתי מהרב היתה לי תחושה של אושר. הוא נתן לי תקווה שלכל דבר בחיים יש פתרון ולא חשבתי לרגע שאולי יש טעות בדבריו". לאחרונה החל דהן לחוש תסכול גובר בעקבות עצות שקיבל בנושא זוגיות. לטענתו, מאז פגישותיו עם הרב יחסיו עם אשתו הלכו והחמירו. "היו בעיות ביני לבין אשתי. התייעצתי עם הרב שאמר לי לעשות כל מיני דברים, אבל המצב רק הלך והחמיר", העיד אשר ואמר כי העצות של אבוחצירא "גרמו לי נזק וזה הגיע למצב שפחדתי להתגרש. התא המשפחתי היה חשוב לי".

על ליל הרצח סיפר הרוצח: "לא יודע איזה שד או שטן נכנסו לי באותם רגעים לגוף שלי. הייתי במצב שלא הייתה לי שליטה על עצמי. היצר הרע הוביל אותי". מחקירת המשטרה עולה כי דהן הצליח להיכנס לחדר הישיבות של הרב ללא כל קושי. "אף אחד לא שאל אותי שאלות, ידעו שאני בא לרב וכל העוזרים שלו הכירו אותי", אמר דהן ופירט כי "חיכיתי להיות האחרון בתור שייכנס לרב כדי להיות איתו לבד". כשנכנס דהן לחדרו של הרב אבוחצירא נישק את ידו ואמר לו כמה מילים. שניות אחר כך שלף את הסכין ודקר את הרב בחזהו.

"כשראיתי את הרב נהיה לי שחור בעיניים. הוצאתי במהירות את הסכין מתוך הגוף ודקרתי אותו ישר בחזה. הוא צעק והתמוטט על הרצפה", תיאר דהן את רגע הדקירה.

מעצרו של דהן הוארך ביום שישי בבוקר בבית משפט השלום בבאר שבע ב-13 יום.