סער בגוש עציון
סער בגוש עציוןצילום: גרשון אלינסון

שר החינוך, גדעון סער, התייחס הבוקר, (שני) בעת ביקורו ב"מכללת הרצוג" בגוש עציון, לרצח המזעזע של הרב אליעזר אבוחצירא זצ"ל ואמר, "זהו רצח מזעזע שלמרבה הזוועה בוצע ע"י מורה. הרצח נדחק לשולי סדר היום התקשורתי אבל זה שפל המדרגה שאסור לעבור עליו לסדר היום,.

"צריך למצוא את הדרכים לדבר על הרצח ולהזעיק את הציבור נגד השפל המוסרי המשתקף מהרצח", הדגיש סער.

יצויין, כי אתמול הגיע שר החינוך לביקור ניחומים אצל משפחת אבוחצירא בבאר שבע.

סער התייחס במהלך הביקור גם למחאת האוהלים, ואמר כי "אנו חיים בתוך סערה חברתית, שמחייבת גישה מאוד מאוזנת. בתנ"ך מופיעים מקרים המתארים התמודדויות עם סיטואציות חברתיות – מצד אחד "זכרנו את הדגה והקישואים במצריים", ומצד שני התביעה הנחרצת לצדק חברתי. אנחנו מנסים לאזן בין שני הקטבים".

הרב פרופ' יצחק קראוס, ראש מכללת הרצוג – גוש עציון, אמר כי "ביקור שר החינוך במפעל לימוד התנ"ך במכללת הרצוג-גוש עציון, נותן מימד לאומי-חינוכי ללימוד התנ"ך בכל שדרות עם ישראל".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שאול גולדשטיין, אמר כי "ההיסטוריה של עם ישראל, כפי שהיא מופיעה בתנ"ך, היא הדבק שמחבר את כל קצוות העם היהודי באשר הוא. גוש עציון זוכה להוביל לימוד עכשווי ורלוונטי לכ-4,500 מורות ומורים מידי קיץ. אני שמח שגם שר החינוך לוקח חלק ומוביל את הלימוד והעיון בספר הספרים, גם ובמיוחד בעיצומה של מחאה חברתית, שראוי שתשאב את כוחה מדברי הנביאים".