מזועזע. נגוסה

רגע לפני שהתפטר מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, שעמד בראש ועדה בין משרדית בנושא מציאת פתרונות לפלשמורה החליט לקצץ במספר העולים  מ-200 לחודש על פי החלטת הממשלה מלפני 8 חודשים ל-110 עולים לחודש.

במסמך שהגיע לידי ערוץ 7 כותב שני לכלל הגורמים בעניין כולל שר האוצר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, “לפתרון אפקטיבי לקליטת אחרוני הפלשמורה, הוועדה ממליצה שהעולים יגיעו ארצה בקצב של 110 עולים בחודש וזאת על מנת לשמור על היעילות של פתרונות הדיור לעולים מאתיופיה".

מנהל ארגון מכנף הדרום לציון (הדואג לעלייה וקליטתם של יהודי אתיופיה) ד"ר אברהם נגוסה מזועז מהמסמך, “זו הפרה בוטה של כל הבנות שהגענו עליהם לפני החלטת הממשלה לפני כ-8 חודשים, זו פעם ראשונה בהיסטוריה שעליית יהודים במדינת ישראל נעצרת על ידי משרד האוצר משיקולים כלכלים, זו פשע נגד הציונות".

נגוסה מציין כי נכון לרגע זה יש 3000 איש  שאושרו על ידי משרד הפנים ועכשיו מתעכבת עלייתם בגלל בקשת האוצר, “נכון לעכשיו יש 7000 איש מהפלשמורה שמחציתם כבר מאושרים ובגלל האטימות של משרד האוצר ילדים יהודים סובלים באתיופיה ובישראל, עד היום יש מאות משפחות אשר חלקם בישראל וחלקם עדין באתיופיה".

לסיום אומר נגוסה, “הקהילה של הפלשמורה  תזכור את מנכ"ל האוצר, חיים שני, כמי שפגע בעלייתם וקליטתם של הפלשמורה בישראל, אני קורא לממשלת ישראל לא לאמץ את מסקנות חיים שני כי זו מסקנה אנטי ציונית והפרה של התחייבות הממשלה להחלטותיה".

עד כה לא הגיעה תגובת האוצר לטענות.