הבבא אלעזר
הבבא אלעזרצילום: בחדרי חרדים

הרב פנחס אבוחצירא, בנו בכורו של הבאבא אלעזר, יוכתר ככל הנראה כיורשו של אביו, הבבא אלעזר, שנרצח ביום חמישי האחרון.

בראיון ל"ישראל היום" מספר הרב פנחס על הרגע שבו הודיעו לו על התפקיד שישנה את חייו. "חצי שעה לפני ההלוויה נקראתי לחדר שבו אבי היה מקבל קהל", שיחזר, "הגבאים והדודים האדמו"רים אמרו לי שהתקבלה החלטה למנות אותי לממשיך של אבא, אבל קטונתי מלמלא את תפקידו. הוא היה ענק שבענקים ואני דל וקטן".

הרב פנחס מספר על ליל הרצח, "בליל שישי יש כולל מיוחד עד הבוקר, ולפתע התקשר אחד האברכים בחצר ואמר שאבא נדקר. יצאתי מייד והספקתי לנסוע בצמוד לאמבולנס, אבל אחרי כרבע שעה הודיעו שאבא נפטר. זה היה רגע קשה מאוד. קשה עלינו המכה הזאת. אבא היה בשיא כוחו ופריחתו".

הרב פנחס מספר על ילדות מיוחדת בביתו של אחד המקובלים המסתוריים בישראל. כדי לשמור על כללי צניעות מחמירים, הבאבא אלעזר נהג להסתיר את פניו ולעבור בין ביתו לישיבה במנהרה מיוחדת. "אבא דרש מעצמו דברים גבוהים. הוא ישן שינה לא מסודרת וקצרה ולא אכל טוב, היה שעות בבית הכנסת והקדיש שעות רבות בבית ללימוד, אבל הוא ירד לפרטים והתעניין בכל ילד. הוא לא הגיע לאסיפות הורים, אולם היה מעודכן בכל מה שקורה. אבא ליווה אותנו בשיעורי בית ובמבחנים, ולמד איתנו. קיבלנו ממנו הכול".

על פי הדיווח בעיתון לרב פנחס אין כוונה להתכסות כמו אביו או להתלבש כמוהו. "מדובר בעילוי תורני, אבל ברור שאיש לא הופך למקובל בתוך יומיים", הסבירו. "הוא יקבל על עצמו גזירות סגפנות וילמד שנים ארוכות. בינתיים, כמו כל משפחות אבוחצירא, יש לו זכות אבות שעוברת מדור לדור. הוא יוכל לקבל אנשים, לשמוע את צרותיהם, להשיא עצה טובה ולברך".