הרתפנים: בירושלים יושב שלטון מנותק

בהתאחדות מגדלי הבקר לחלב תוקפים את שרי האוצר והתמ"ת בעקבות חתימת הצו המאפשר יבוא מוצרי חלב.

תגיות: חלב קוטג'
שלמה פיוטרקובסקי , ג' באב תשע"א

בסיס הניסוי ברפת דרום.
בסיס הניסוי ברפת דרום.
רפת דרום

בהתאחדות מגדלי הבקר לחלב תוקפים את שרי האוצר והתמ"ת בעקבות חתימת הצו המאפשר יבוא מוצרי חלב, "בירושלים יושב שלטון המנותק מזעקת הציבור".

לדבריהם, "למרות מחאת העם ביבי ושטייניץ ממשיכים לפעול להעשרת הטייקונים בלי שיביאו להפחתה של אגורה אחת במחיר הגבינות הקשות המיובאות על גבם של הרפתנים שיישארו ללא פרנסה".

בהתאחדות מגדלי הבקר לחלב הגישו כבר הבוקר תיקון לעתירה שהוגשה לבג"ץ בשבוע שעבר כנגד משרד התמ"ת ומשרד האוצר, ומחר יוגש בג"צ נוסף בכוונה לעצור בתהליך ההרס שמותווה על ידי משרד האוצר "לא ייתכן כי הממשלה תתעלם ממחאות הציבור ותמכור את הצעד כעשיית צעדים להורדת מחירים כאשר בפועל הכוונה הינה להמשיך להעשיר את הטייקונים על חשבון פרנסת הרפתנים" אומר יעקב בכר, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב".

לטענתם, "מלבד חיסול ההתיישבות העובדת והפסקת ייצור החלב בישראל תגרום ההחלטה להסתמך על ייבוא כך שמדינת ישראל להיות תלויה בחסדי זרים ובשעת סנקציות לא יהיה חלב בישראל. ראש הממשלה והשרים חושבים על קדנציה נוספת ומתן פתרון אינסטנט הפוגע בחלשים במקום בחזקים, אין תכנון אמיתי ורציני לעתיד ענף המזון בישראל לטווח הארוך, אסור לציבור הישראלי לתת יד לפגיעה בחקלאות ובייצור עצמי של מזון".

הרפתנים תושבי המושבים, הנמצאים באוהל מחאה מול ביתו של שמחון אומרים, כי אמש יצא אליהם השר, והתקיימה שיחה קשה ביותר בינם לבין השר. ישראל בלוך, רפתן מנהלל שהיה בין המוחים מחוץ לבית השר אומר, כי בשיחה הקשה שהתקיימה בין הרפתנים לשר שמחון, הודה בפניהם השר כי ידע שהתהליך יגרום לסגירת 130 רפתות קטנות בישראל. בלוך אומר: "הדברים שהודה בהם השר הינם בניגוד מוחלט לדברים שהוא אומר בתקשורת ו"מוכר" לציבור הרחב לאורך הדרך, כי לא יפגעו ולא יסגרו רפתות והינה הוא מוכר את פרנסתנו בעבור כמה גבינות צהובות קשות שממילא לא יוזילו את מחיר מוצרי החלב לציבור! זו בושה לממשלה על הצעד המזעזע של פגיעה בחקלאות ובהתיישבות העובדת. אני קורא לראש הממשלה לקחת פיקוד ולעשות עבורנו, חקלאים שכל רצונם לחזור לחלוב ברפת" אמר בלוך.

הרפתנים שילטו את הכניסה לישוב אבן מנחם של שמחון בשלטי מחאה ולא מתכוונים לוותר, הרפתנים אומרים, כי חלק מתושבי אבן מנחם הצטרפו אליהם בישיבה מול ביתו של השר. כמו כן יצטרפו כמה מתושבי אבן מנחם למחאה היום בת"א ע"י הרפתנים ואנשי ההתיישבות העובדת. המשטרה עכבה את הרפתנים המוחים מחוץ לבית השר, ולקחה פרטים. ממחר ימשיכו הרפתנים לשבת במשמרות מול ביתו של שמחון בישוב אבן מנחם, בכל יום משעות הערב.