חוק הווד"לים אושר ברוב של 57 מול 45

בתמיכת 57 חברי כנסת מול 45 מתנגדים עבר חוק ועדות הדיור הלאומיות. נתניהו מברך, קדימה זועמת והמחאה נמשכת.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ג' באב תשע"א

חוק הווד"לים אושר ברוב של 57 מול 45-ערוץ 7
רשם ניצחון. נתניהו בכנסת
פלאש 90. ארכיון

למרות המחאות ברחוב ובמליאת הכנסת אישרה המליאה היום (רביעי) את חוק הווד"לים ברוב של 57 בעד מול 45 מתנגדים.

ראש הממשלה נתניהו בירך על המהלך ואמר: "מדינת ישראל פתחה היום את הברזים לכל אותה אוכלוסיה הצמאה לדירות במחיר הגיוני. החוק יאפשר מסלול ירוק, לאלפי דירות ויביא להורדת מחירים".

בקדימה תקפו כצפוי ואמרו: נ"תניהו שם פס על המחאה. הממשלה המנופחת בתולדות ישראל הוכיחה שהיא גם האטומה ביותר בתולדות ישראל. שרי הממשלה מדברים גבוהה גבוהה על הקשב למחאה הציבורית ובפועל יורקים עליה ממשכן הכנסת. במקום להיות נאמן לציבור נתניהו נאמן רק למשנתו הקיצונית שהובילה לזעקת מעמד הביניים-שמסתבר שלא חודרת את חומות האטימות של הקואליציה. נתניהו במו ידיו מוציא את הציבור לרחובות ומוכיח שאינו ראוי לאמון העם".

מהחברה להגנת הטבע, המתנגדת לחוק, נמסר בתגובה להצבעה: "הכנסת אישרה היום חוק שיגרום לתכנון לקוי, פגיעה סביבתית והעמקת חוסר השיוויון החברתי. החוק, שיפגע באיכות וברווחת החיים של כולנו בשנים הקרובות ובדורות הבאים, רומס ברגל גסה את מוסדות התכנון הקיימים, הוא יהפוך את התכנון לרשלני ושטחי, יגדיל את האפשרות לשחיתות, יוביל להקמת שכונות יוקרה בקרקעות השייכות לציבור ויגביר את הקיטוב החברתי. במקום לחזק את מוסדות התכנון הקיימים ולשחרר את החסמים בבנייה, ראש הממשלה הוביל חוק שיאפשר לחלק ליזמים קרקעות במהירות ויענה על צרכי היזמים ולא על צרכי האזרחים".