בימים בהם ציינו 35 שנה למבצע 'כדור רעם' הידוע בשמו 'מבצע יונתן' או 'מבצע אנטבה', בהוצאת "ספריית בית אל" החליטו לחגוג את הערבות ההדדית ששררה אז בארץ, דווקא ע"י הוצאת ספר קומיקס.

הקומיקסאי ג'קי ירחי, עולה ותיק מצרפת, נטל על עצמו את המשימה להעביר את האירוע ההסטורי והמבצע הצבאי באמצעות איורים ועשה זאת ובגדול. ירחי מסקר את האירוע בשתי חזיתות באותה נקודת זמן: הוא מלווה את החטופים ואת ההתרחשויות באנטבה, ובמקביל מגיח לישיבות הממשלה ואימוני הכח הלוחם לקראת המבצע.

ירחי מצליח להעביר באיוריו העשירים את הרגשות הקשים של משתתפי הטיסה הנודעת ההיא, ואת הלבטים הקשים של מקבלי ההחלטות בירושלים. גם הלוחמים מוצגים בשמותיהם ובדרגותיהם (מתברר שכמעט ואין איש ביטחון ידוע שלא נטל חלק במבצע ההוא), ובנכונות שלהם לחתור לשחרור החטופים ולהחזרת כח ההרתעה לישראל ובלבד שלא תשחרר מחבלים (53 מחבלים דרשו אז).

כדור הרעם-סיפורו של מבצע יונתן
כתיבה ואיור: ג'קי ירחי, הוצאת ספריית בית אל, 60 עמ'.

לכתיבת הספר נדרשו שנתיים של מחקר מעמיק שערך ירחי, כדי להיטיב ולדייק בתיאור אותם ימים ואכן, יש בספר מידע שלא היה ידוע בעבר והועלה בעקבות ראיונות שערך ירחי עם דמויות מפתח מאותו מבצע.

הספר קריא, מעניין, צבעוני, ומצליח להכניס את הקורא לקצב המהיר, לתחושת הסכנה ולמתח מורט העצבים של ימי החטיפה.

מיועד לחובבי הקומיקס שבינינו, אך במקרה המיוחד שלפנינו ייהנה ממנו כל מי שרוצה להזכר או להעמיק בפרטיו של מבצע יונתן- "כדור הרעם".

לראיון בערוץ 7 עם מחבר הספר