הרפתנים לביבי: אתה מפוטר

6,000 רפתנים הגיעו היום לעצרת שהתקיימה בתל אביב במחאה על ההחלטה לייבא חלב בחו"ל ולהוריד את שכר הרפתנים המפוקח.

תגיות: רפתנים
חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באב תשע"א

6000 רפתנים, חקלאים, אנשי ההתיישבות העובדת מרחבי הפריפריה הגיעו היום (רביעי) לצעדה ועצרת מחאה גדולה, יום לפני פגרת הכנסת - כנגד ראש ממשלת ישראל, שר האוצר ושר התמ"ת.

יעקב בכר, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, אמר בעצרת, "אדוני ראש הממשלה, אתה מנותק מהעם! עשרות אלפי עובדי אדמה אומרים לך - אתה מפוטר! באנו להגיד לך כי דו"ח ועדת קדמי הינו הספר הלבן של ענף החלב במדינת ישראל. באנו להזהיר את כלל קבוצות המחאה בארץ מפניך ומפני ממשלתך. כאשר תחליט לדבר איתנו, תצטרך לאסוף אותנו מהשדות והרפתות בפריפריה, כי אין לנו בתים בת"א ואנחנו לא חיים במגדלים. עד אז נמשיך בדרכנו ונבנה את הארץ הזו, וכאשר אנו אומרים הארץ הזו אנו מתכוונים למדינת ישראל לא לרומניה".

הרפתנים צעדו לאורך רחוב מרמורק, סמוך למאהל בשדרות רוטשילד, מלווים בטרקטור ועגלה ממנה חילקו שקיות חלב עליהן נכתב: "מצילים את ענף החלב בישראל". בכיכר הבימה, הם קראו והניפו שלטים: "ביבי הילחם בטייקונים ולא ברפתנים", "ביבי מאבד את האדמה" וגם "שמחון בגד ברפתנים". הרפתנים קראו להדחתו של ראש הממשלה נתניהו והניפו שלטים עם הכיתוב "ביבי תתפטר, הפרות שוות יותר".

יצחק אלרוב ממחאת הקוטג' אמר בכנס: "ראש הממשלה טעית! לא יצאנו נגד הרפתן זו פגיעה בחוליה החלשה. אנחנו לא ניתן לזה לקרות. ייצור המזון עצמאי הוא אינטרס של כל המדינה. שולחים אותנו לפריפריה ופוגעים בה. אז למה שנלך לפריפריה? לא נשאר ממנה כלום!".

הרפתנים גם שיבשו היום את אספקת החלב למחלבות הגדולות ומחר, יום חמישי יחסמו רפתני וחקלאי הערבה הדרומית את כביש הערבה.טוען....